Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 lipca 2014

Powalone drzewa i zalane piwnice. Bilans ulewy

Powalone drzewa i zalane piwnice. Bilans ulewy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

30 czerwca strażacy mieli pełne ręce roboty. W związku z ulewą i silnym wiatrem kilkanaście razy interweniowali na terenie naszego miasta.

Straż pożarna już od godzin rannych pomagała usuwać skutki niesprzyjającej pogody. Najpierw o 7:21 strażacy pojechali na ulicę Węglową, gdzie zajmowali się powalonym drzewem. Konary spadły jeszcze na jezdnię, na ulicach: Leśnej, Kazimierza Wielkiego, Jagiełły i Płonki. Na ulicy Rybnickiej drzewo spadło na chodnik.

W związku z silnym deszczem potrzebne było odpompowanie wody z piwnic na ulicy Rybnickiej, Kilińskiego oraz Węglowej.

W południe została zablokowana ulica Mazowiecka ze względu na jej zalanie. Strażacy zmuszeni byli wykonać przekop do studzienki, aby umożliwić przepływ wody. Podobnie było na ulicy Poznańskiej, gdzie również potrzebny był przekop do studzienki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nawałnica przeszła nad Jastrzębiem Nawałnica przeszła nad Jastrzębiem

Ewakuowano 300 uczniów Ewakuowano 300 uczniów

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
Jacek01.07.2014 13:22

zalało jak zwykle przy większej ulewie, rondo na Dolnym oraz, uwaga! nowość! prawie nowiutkie rondo Ostaszewskiego, które zresztą lekko się zapada.