JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski przegrywa u siebie z Gdańskiem

Po zaciętej walce jastrzębianie przegrali z drużyną Lotos Trefl Gdańsk 2:3. Meczowi z trybun przyglądał się minister sportu, Andrzej Biernat.

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany piłek (6:6). Pierwsza przerwa padła łupem gości, ale na drugiej to już jastrzębianie prowadzili jednym punktem. Końcówka należała do siatkarzy Jastrzębskiego Węgla (25:20).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gdańszczanie (4:1). Gdy rywale Jastrzębia zaczęli wysuwać się na prowadzenie (6:11) trener Pomarańczowych, Roberto Piazza, zażądał przerwy. Przerwa chyba była potrzebna bo jastrzębianie nieco zbliżyli się punktami do swoich przeciwników (15:17). Atak Michała Łasko dał remis 21:21. Goście jednak rozstrzygnęli ten set na swoją korzyść (22:25).

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak poprzedni. Gdańszczanie od początku utrzymywali kilkupunktową przewagę (8:4, 13:8). Jastrzębianie ani na chwilę nie zagrozili swoim przeciwnikom i ostatecznie musieli oddać set (19:25).

Czwartą odsłonę goście zaczęli od prowadzenia, jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną to jastrzębianie byli na prowadzenia. Role tym razem się odwróciły i to podopieczni Roberto Piazzy brylowali na parkiecie. Tego seta wygrali 22:14 i tym samym doprowadzili do tie-breaku.

Decydująca część meczu lepiej wychodziła zawodnikom z Gdańska (3:0). Zmiana stron nastąpiła przy czteropunktowej przewadze Lotosu Trefl. Jastrzębianie wykorzystali błędy swoich rywali i doprowadzili do remisu 12:12. Później Pomarańczowi obronili dwa meczbole, ale ostatecznie ulegli atakowi Stępnia i przegrali tie-break 15:17.

Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 22:25, 19:25, 25:19, 15:17)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Kańczok, Kosok.

Lotos Trefl Gdańsk: Troy, Falaschi, Grzyb, Gawryszewski, Schwarz, Mika, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz, Wierzbowski, Stolc.