Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
23 stycznia 2015

Piesi wciąż łamią przepisy. 25 mandatów

Piesi wciąż łamią przepisy. 25 mandatów
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

25 mandatów dla pieszych wystawili w czwartek jastrzębscy policjanci. Podczas akcji "Kontrola Drogowa - Piesi" kontrolowano nie tylko pieszych, ale również kierowców.

Działania rozpoczęły się 22 stycznia o godzinie 11:00 i skończyły o 19:00. Podczas kontroli policjanci interweniowali wobec 30 pieszych, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, oraz pięciu kierowców.

- Funkcjonariusze nie byli pobłażliwi, dlatego zdecydowana większość, bo 25 z nich ukarana została mandatami karnymi, a wobec jednej skierowano wniosek do sądu - informuje policja.

Kierowcy natomiast otrzymali pięć mandatów za niestosowne zachowanie wobec pieszych - nie ustąpienie pierwszeństwa bądź niewłaściwe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Z Londynu27.01.2015 13:09

Przechodzisz na czerwonym, nawet jak policjant stoi obok ciebie. (jak nie ma aut)
I k.... NIC ci nie zrobi bo GB to normalny a nie policyjny kraj.

seba26.01.2015 12:00

Brawo Panowie POLICJANCI więcej takich akcji a będzie bezpieczniej w naszym mieście

do gość25.01.2015 8:45

A wy jeździcie jak święte krowy,w jednej ręce kierownica a w drugiej telefon,bardzo często to widać,a później na pasach ludzi nie widzicie!

www24.01.2015 21:44

za to lubimy policję

heh24.01.2015 12:58

paranoja, pusta ulica, a nie można na czerwonym przechodzić. Jakoś jak było Euro2012 to kibice z Hiszpanii, Irlandii itd., przechodzili na czerwonym, mało tego, pili piwo z puszek w miejscach publicznych i zadnych mandatów nie było.

Piotr24.01.2015 11:28

Pozdrowienia z Londynu. Tu przechodzisz na czerwonym swietle legalnie na wlasna odpowiedzialnosc.

Gość23.01.2015 13:51

Chodzą, jak święte krowy. Najgorsze te zombi w kapturach, ze słuchawkami na uszach, i mamuśki przeprowadzające dzieci 2 metry od przejścia dla pieszych.