Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 lutego 2015

RPO zbada okoliczności użycia broni przez policję

RPO zbada okoliczności użycia broni przez policję
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Profesor Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich spotkała się z komendantem śląskiej policji. Tematem były działania policji przed siedzibą JSW.

Do zamieszek przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło 3 i 9 lutego. Policjanci użyli broni gładkolufowej, gazu obezwładniającego i 9 lutego armatek wodnych. Łącznie w starciach pod JSW zostało rannych kilkadziesiąt osób, w tym policjanci.

Rzecznik Praw Obywatelskich bada okoliczności użycia broni przez policję. Spotkała się m.in. z komendantem śląskiej policji, a także przewodniczącym śląsko-dąbrowskiej Solidarności, Dominikiem Kolorzem. Biuro RPO będzie analizowało materiały z zajść przed siedzibą spółki.

- W trakcie spotkań zastanawiano się również nad potrzebą uściślenia prawa dotyczącego stosowania środków przymusu bezpośredniego oraz nad sposobami i formą, zaproponowaną przez RPO, odbudowy dialogu społecznego na Śląsku, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli samorządów miast - informuje biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
....23.02.2015 18:09

pytanie. odpowiedzcie sobie tak szczerze. Czym sie roznia obrazki napier... sie kiboli, a ryli pod jsw? niczym. Wiec czemu pierwsza sytuacje uwazacie za naganna, a ta druga calkowicie ok ...

szef23.02.2015 7:13

Do Leon jak prawo ma być takie samo do wszystkich to osoby strajkujące które narobili długów 300milonow spółki powinny zostać zwolnione tak samo jak jest w innych firmach..... ale wy jesteście bezkarni żenada......

Gość22.02.2015 22:30

oby rozliczono osoby kierujące kordonem policji, który strzelał po głowach. Mam nadzieje, że kiedyś taki policjant dostanie taką kulką w głowę - wtedy chociaż będzie miał kulkę w głowie...

janusz22.02.2015 11:30

Nie jestem za górnikami ale dlaczego strzelano po głowach????

leon22.02.2015 11:18

Widzę, że "mieszkańcy Śląskiej 12" ostro wzięli się za wpisywanie tego, co im kazał komendant. Ale prawda jest taka, że zachowanie policji było czystym bandytyzmem, tylko że w wykonaniu "strużuf prawa"!!! Jestem za tym, aby prawo było równe dla WSZYSTKICH, a bandytyzm był karany bez względu na to, czy bandytą jest obywatel, czy odurzony policjant strzelający na oślep. Najlepiej, jakby sprawą zajął się prokurator, ale z obcego kraju, a właśnie dlatego:
http://janpinski.neon24.pl/post/78930,prokuratura-umorzyc-sprawe-policjanta-ktory-skopal-przechodnia-na-marszu-niepodleglosci-byl-zestresowany-nieduza-szkodliwosc-spoleczna 
śmiechu warte!!!

anty-anty22.02.2015 9:34

Wiemy jak to wygląda z kibolami. Policja ich prowokuje dlatego są tak agresywni. Ba, ich nawet kamienie prowokują dlatego nimi rzucają. Jeszcze nie dorośliśmy do demokracji takiej jaka jest na zachodzie. Ciągle nam się wydaje, że wszystko możemy. A powoływanie się na strajki w 1980 r. to już żenada. Nie da się tego porównać.

Gość22.02.2015 8:53

Jeżeli ktoś atakuje policjanta na służbie powinien spodziewać się, że ten użyje ostrej amunicji. Sok z Gumijagód spowodował, że górnicy stali się bardzo odważni.

Pokaż wszystkie opinie (27)