Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
2 czerwca 2015

Eko-patrol skuteczny. Posypało się 11 mandatów

Eko-patrol skuteczny. Posypało się 11 mandatów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Strażnicy Miejscy z Eko-patrolu od początku swojego działania, czyli od miesiąca, wystawili 11 już mandatów. Eko-patrol kontroluje prywatne posesje i edukuje mieszkańców w zakresie ekologii.

Strażnicy codziennie kontrolują prywatne posesje sprawdzając czy mieszkańcy dbają o czystość. Kontrolowany jest sposób zbierania odpadów, stan sanitarny pojemników a także sposób pozbywania się odpadów.

-  Strażnicy na bieżąco sprawdzają czy właściciele nieruchomości prawidłowo wypełniają obowiązki nałożone zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - mówi Grzegorz Osóbka, komendant jastrzębskiej Straży Miejskiej.

Do tej pory Eko-patrol nałożył 11 mandatów na łączną kwotę 1300 zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze" "Bezdomni chcieli ode mnie pieniądze"

Czym palą w piecach, czyli smog nasz jastrzębski Czym palą w piecach, czyli smog nasz jastrzębski

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
syn06.06.2015 11:34

niech eko patrol sadzi drzewka i roślinki.

typ04.06.2015 3:00

Niech eko patrol sprawdzi czy na Manhattanie ludzie posiadają butle gazowe 11 kg np w tapczanie tylko niech jeden stoi na korytarzu bo przekładają butle do skontrolowanych wcześniej pomieszczeń i każdy udaje że jest oK !! !!

Gość03.06.2015 13:57

Zagadka. Gdzie wywożą śmieci właściciele sklepów i firm, które nie mają kontenerów na śmieci?

Gość02.06.2015 21:15

To może Eko-patrol sprawdzi, jak wygląda lasek wokół cmentarza komunalnego? Od dawna służy on do pozbywania się gruzu z rozbieranych nagrobków i innych śmieci.

Kris02.06.2015 19:41

Kontrolować właścicieli psów bo psie łajno wala sie po chodnikach za co my płacimy podatki po to żeby włazić w psie łajno.

do do mieszkaniec02.06.2015 15:01

Prawo ochrony środowiska pozwala samorządom na prowadzenie inspekcji środowiskowych, zgodnie z którymi kontroler upoważniony jest do wstępu na teren nieruchomości. Za utrudnianie wstępu na teren posesji grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Samo spalanie odpadów zagrożone jest mandatem do 500 złotych lub - jeśli sprawa trafi do sądu - grzywną sięgającą 5 000 złotych. Wystarczy chcieć.

ja02.06.2015 14:24

A może zajmą się tym czy właściciele sprz?taja po swoich czworonogach, bo trawniki w tym mieście są w opłakanym stanie!!!!

Pokaż wszystkie opinie (13)