Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
8 lipca 2015

Jak będzie wyglądała Strefa Centrum? Mamy plany

Jak będzie wyglądała Strefa Centrum? Mamy plany

Znamy już wstępny projekt centrum handlowego, który ma powstać na obszarze między ulicami Północną, Sybiraków, Porozumienia Jastrzębskiego i Warszawską. Budowa ruszy najprawdopodobniej już w 2016 roku.

Według wstępnych planów, bo te mogą się jeszcze nieznacznie zmienić, przy terenie centrum handlowego powstanie m.in. boisko, plac zabaw dla dzieci, mały park, fontanny, alejki, pozostały teren zielony oraz parking podziemny (ok. 800 miejsc) i naziemny (ok. 470 miejsc). Przed wejściem do budynku znajdował się będzie plac, który ma być w przyszłości wykorzystywany również do organizacji imprez. Teren zielony, tak ważny dla mieszkańców, ma zajmować około 20% całości. 

- Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest to temat. To nie jest pierwszy obiekt, który budujemy w centrum miasta. Nie budujemy centrum handlowych, które są blaszakami. Współczesne centra handlowe to dla nas połączenie funkcji handlowej, usługowej i kulturotwórczej (...) Nasza idea jest taka, żeby maksymalnie dużo zieleni zachować. Kosztem nawet pewnych podrożeń. Dlatego też parking w znacznej części budujemy pod galerią handlową - mówi Tomasz Szewczyk z Acteeum Central Europe (inwestor).

Obiekt będzie miał około 30 tys. metrów kwadratowych. Budynek będzie trójpoziomowy i ma w dużej części wykorzystywać naturalne ukształtowanie terenu. W środku, w centrum obiektu znajdować się będzie wewnętrzny plac połączony przejściem z placem zewnętrznym przy terenach zielonych (przy nich będzie strefa gastronomiczna zewnętrzna i wewnętrzna). Jak mówił projektant obiektu, na wewnętrznym placu również mogą się odbywać różne wydarzenia i imprezy. W środku na pewno znajdzie się też dwupoziomowe kino oraz fitness.

Inwestycja ma być realizowana w kilku etapach. Pierwszym z nich będzie budowa galerii handlowej, terenów wokół oraz parkingów. Później, o ile centrum handlowe okaże się sukcesem, wybudowany zostanie mniejszy obiekt wraz z parkingiem. Powstanie tam najprawdopodobniej hipermarketu typu "dom i ogród". Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, decyzję o budowie inwestor otrzyma na początku 2016 roku. Budowa obiektu może rozpocząć się w drugim kwartale 2016 roku i nie powinna potrwać więcej niż 24 miesiące.

Szczegółowe informacje na temat inwestycji można znaleźć w materiałach inwestora dostępnych tutaj.

Zobacz też: 250 mln zł w Strefie Centrum? Tyle da inwestor

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu Prawdą po oczach: fabryki to nie grzyby po deszczu

Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo Jastrzębie szuka inwestora, ale nie samo

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
m12.07.2015 9:35

psie kupy to są na każdym trawniku w Jastrzębiu, więc nie wiem czemu niby dookolka tego marketu miałoby ich nie być?

do pseudo rozum11.07.2015 18:54

Lepiej mieć beton,parking ,pyl i smrod niż żule, pylki topoli ,kleszcze i psie kupy dramat dramat dramat

do pseudo Rozum11.07.2015 16:11

PiS ma większosć w radzie i chyba może przegłosować brak zgody na wycinkę drzew. Bo drzewa to nawet u siebie w ogródku nie można wyciąć bez zgody. A poza tym jestem za tym, zeby miasto wykupiło teren i zrobiło park z częścia usługową i handlową, bo to co jest na tych projektach to DRAMAT, dramat dla naszego zdrowia także - betn, beton, beton, parking, pył i smród.

gary11.07.2015 11:53

Zabudowac mądrze ten teren i nie słuchać się fanatyków tylko wyważonych glosow

Rozum11.07.2015 11:18

A co ma PiS do zablokowania? To nie czasy socjalizmu o czym wyborcy PiS jeszcze nie wiedzą. 30 lat to za mało dla nich aby zrozumieć na czym polega demokracja i samorządność. Nawet gdyby PiS wygrał, to Jarosław Kaczyński nie zostanie I sekretarzem PiS i nie będzie mógł decydować kogo i zniszczyć a co poprzeć.
Bardzo mi się podoba ten projekt. Niech tam będzie i tysiąc sklepów. Jeśli nikt w ich nie będzie kupował to upadną. Wszystko co powstaje za prywatne pieniądze musi przynosić zyski.

do maka, kłamliwa opłacona10.07.2015 22:00

a ty będziesz sprzątaczką w tej "inwestycji", miejmy nadzieję, że PiS zablokuje ten syf

olek10.07.2015 21:42

TAK , TAK i jeszcze raz TAK dla inwestycji . Jak ktoś nie chce kupować i tak nie będzie ! A inwestorowi nie należy przeszkadzać ! Dlaczego u nas słucha się tylko przeciwników ? Może tych , co chcą tego centrum też powinno się ich słuchać ? Zresztą , grunt sprzedany , projekt się robi , w przyszłym roku go zaczną budować a za 2 lata ksiądz pokropi jego oddanie . A do parku pójdziemy na OWN........

Pokaż wszystkie opinie (52)