Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
29 lipca 2015

Miasto chce zacieśnić współpracę z JSW

Miasto chce zacieśnić współpracę z JSW
fot. Anna Świderska / UM Jastrzębie

29 lipca prezydent miasta, prezes JSW oraz rządowy pełnomocnik ds. górnictwa spotkali się na konferencji prasowej. Mówili o zacieśnieniu współpracy miasta z JSW oraz o podatku od wyrobisk górniczych.

Na środowej konferencji Anna Hetman oraz prezes JSW Edward Szlęk mówili o wzajemnej współpracy. Chodzi m.in. o kształcenie młodzieży. Po ostatnich strajkach w JSW ilość chętnych na studia na Akademię Górniczo-Hutniczą znacznie zmalała. JSW zapewnia, że w perspektywie 3-4 lat, gdy sytuacja spółki się poprawi, potrzebni będą młodzi górnicy, bo ci starsi odejdą już na emerytury.

Wojciech Kowalczyk, pełnomocnik rządu do spraw restrukturyzacji górnictwa mówił o podatku od wyrobisk górniczych. Miasto musi zwrócić 85 mln zł do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zdecydowaną część kwoty Jastrzębie-Zdrój już wpłaciło, ale odbywa się to kosztem inwestycji. Według prawa podatek musi być zapłacony, ale JSW chce pomóc zminimalizować negatywne skutki spowodowane podatkiem. Ma to się odbywać na różne sposoby, m.in. bezpłatnym przekazywaniem terenów JSW na rzecz miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
oki04.08.2015 23:18

Dyskusja biedaka z żebrakiem za podatników
pieniądze!

zefell\02.08.2015 7:26

o losach tego miasta za dużo ludzi z poza jego granic decyduje o jego wyglądzie byciu i zagospodarowaniu. Podobnie z JSW powinni zwalniać ludzi z Żor. Skoro żory nie pozwalają na wydobywanie węgla w tym rejonie. A ludzie z tego miasta zabierają pracę tym gdzie ta kopalnia wydobywa.

Do UM 01.08.2015 13:16

Przerzedzić szeregi w JSW z pracowników SWD, SCI, SZO, SPS i zatrudnić w większości SJZ to będzie współpraca Jastrzębia z JSW a nie że znowu coś wykombinują i robota będzie dla wszystkich tylko nie dla Jastrzębian.

biznes01.08.2015 12:05

Przy tych zdolnościach menadżerskich i wiedzy ekonomicznej
proszę sobie wyobrazić jaka jest skala marnotrawienia
środków finansowych które pochodzą wyłącznie
od obywateli tego dewastowanego kraju!

kasia31.07.2015 15:27

ludzie nie po to jsw dalo kupe kasy za teren i hotel diament zeby teraz dac go miastu!! ktos tu za duzo powiedzial lub zle zinterpretowal -zreszta czy spolka skarbu panstwa moze cos komus dac?? a mszana pawlowice to co? tez musza zaplacic tez maja ciezka sytuacje ale jakos nic nie dostana?fajna kampanie panu G robi p.H.

jolaa31.07.2015 8:44

Z tym hotelem to są same przekręty dla czego temu się jeszcze nie przyjął żaden prokurator ??? bo? bo się boją o swoje posadki.
Może teraz coś końcu ruszy. lecą prezesi którzy byli samymi figurantami z zaszłych czasów

ZJZ 4531.07.2015 8:38

Pani prezydent robi maślane oczka do JSW bo miasto musi oddać pieniądze które niezgodnie z prawem pobierało od kopalń. Dla pani prezydent nie liczy się mieszkaniec ale słupki w rankingu popularności

Pokaż wszystkie opinie (23)