Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
14 września 2015

Zagrożenie istnienia JSW? Jest realne

Zagrożenie istnienia JSW? Jest realne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Józef Myrczek, tymczasowo pełniący obowiązki prezesa JSW, pisze do załogi o bardzo trudnej sytuacji spółki, która zagraża jej istnieniu. Przychody spółki spadły w ostatnim czasie trzykrotnie.

Jastrzębska Spółka Węglowa zmaga się z trudną sytuacją finansową. Niedawno, Bank ING zażądał natychmiastowej spłaty obligacji. To około 75 mln złotych. Spółki na to w tym momencie nie stać.

Pełniący obowiązki prezesa JSW, Józef Myrczek, wystosował pismo do pracowników spółki, w którym pisze o „bardzo trudnej sytuacji zagrażającej istnieniu JSW”. Jak czytamy w liście, priorytetem spółki jest zachowanie miejsc pracy. To jednak wymaga wyrzeczeń na okres 3 lat.

- Nie jest możliwe jednoczesne obniżenie w takiej samej proporcji kosztów, mimo że od początku roku wprowadziliśmy szereg oszczędności i radykalne cięcia wydatków. (…) Prosimy o zrozumienie i wsparcie wszystkich, którym zależy na dalszym funkcjonowaniu Jastrzębskiej Spółki Węglowej - pisze p.o. prezesa Józef Myrczek.

Aktualnie JSW prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
Pracownik_Kopalniany_KWK 17.09.2015 14:17

Ogłosić upadłość , i ktoś inny , Kopalnie odkupi i dopiero - będziemy mieli super warunki roboty

do Związkowca 17.09.2015 10:05

Jeśli działacze związkowi mają uprawnienia emerytalne to powinni być na emeryturze.

Anty polityka17.09.2015 10:03

Wielu rozsądnych ostrzegało, że tak się skończy celowe wywołanie strajku przez solidarność z podszeptu nieczystych sił. Związkowcy tracili głosy, żeby wkrzyczeć kłamstwa górnikom. PiS-owcy robili co mogli, żeby strajk trwał jak najdłużej co gwarantowało zniszczenie JSW. Wiadomo, że wszystko pójdzie na PO. I nadal celowo rozgłasza się to kłamstwo. Robią to nadal PiS-owcy, bo plan do końca się nie powiódł. Górnictwo żyje i ma szansę na podniesienie się, choć z dużym trudem. Ale to tylko szansa a nie pewność.

Gość16.09.2015 20:02

no to łomy w dłoń i na koń

Związkowiec16.09.2015 8:16

Przecież zarządzanie JSW mogą przejąć związki zawodowe i ograniczyć koszty zatrudniając górników na umowy śmieciowe. Mają w tym doświadczenie.

Związkowiec16.09.2015 7:38

Nie ma problemu, większość moich kolegów, działaczy związkowych ma uprawnienia emerytalne. Damy radę.

do górnicy walczący 15.09.2015 22:30

do górnicy walczący - za i może jesteśmy - ale kto nam paczki będzie nosił do więzienia....

Pokaż wszystkie opinie (49)