Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Eko Okna
8 października 2015

"Graty" na jastrzębskich drogach. Kontrole policji

"Graty" na jastrzębskich drogach. Kontrole policji
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Trzy pojazdy nie zostały dopuszczone do ruchu w trakcie policyjnych kontroli "Truck&Bus". Jastrzębska policja włączyła się do wojewódzkiej akcji i skontrolowała łącznie 65 pojazdów.

Działania na śląskich drogach trwały od godziny 6:00 do 22:00 w środę. Policjanci sprawdzali głównie autokary i samochody ciężarowe. Policjanci z Jastrzębia skontrolowali  65 pojazdów, w tym 17 autobusów i 43 samochody ciężarowe.

- Policjanci zakwestionowali stan techniczny 17 pojazdów, które nie odpowiadały wymaganiom, z czego 3 nie zostały dopuszczone do dalszej drogi - informuje policja.

W trakcie działań policjanci zawracali również uwagę na wykroczenia kierowców. Nałożono łącznie 24 mandaty, a przeciwko jednemu z kierowców skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymano również jeden dowód rejestracyjny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Motocykl wjechał wprost pod autobus Motocykl wjechał wprost pod autobus

78-letnia kobieta zgubiła się o świcie 78-letnia kobieta zgubiła się o świcie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Kierowca12.10.2015 14:49

Przede wszystkim nalezy zwracać uwagę na samochody modne np. BMW. To najczęściej spotykane samochody stojące na poboczu z otwartą maskę i zatroskaną miną kierowcy. Inne tzw. złomy są w znacznie lepszym stanie. Każdy by kupił nowy samochód gdyby go było stać. Ale w domu jest wiele potrzeb znacznie ważniejszym. Znacznie tańszy jest "złom" zadbany. Nawet z lekka zardzewiały. I często pewniejszy niż nadziany elektroniką nowy samochód nie pozwalający na tanie naprawy.

Do gość 10.10.2015 11:21

Oj gościu, gościu. Jesteś specem od głupoty. Świetnym przedstawicielem tego wstydliwego, ośmieszającego gatunku ludzi. Gdyby tak było jak piszesz policja przegrywała by sprawę za sprawą i płaciła odszkodowania za uniemożliwienie wykonywania pracy. Jeśli potrafisz włącz logiczne myślenie. Jeśli to zbyt trudne, nie pisz. Umiejętność tej czynności nie upoważnia do pisania bzdur na bzdury. Jesteś młodym, niedoświadczonym pewnym siebie człowieczkiem. A to nie upoważnia do niczego, prócz solidnej nauki.

Gość08.10.2015 21:50

żadne naloty na stacje kontroli pojazdów ani zabieranie dowód rejestracyjnych za "złomy" , nie rozwiąże tego problemu. Tak samo jak zatrzymywanie prawa jazdy (swoją drogą niezgodne z obowiązującym prawem ). Zarówno bez prawa jazdy , dowodu rejestracyjnego, przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC można jeździć samochodem !!!! Problem jest w istniejącym zubożeniu społeczeństwa które nie pozwala na zakup lub remont samochodów. A po za tym jakie kwalifikacje posiada policja żeby oceniać stan techniczny pojazdów ? Wielu z nich nawet nie posiada prawa jazdy a mają uprawnienia do nakładania mandatów za wykroczenia z ruchu drogowego. Paranoja !!!

Gość08.10.2015 12:43

Swoje radiowozy też skontrolowali, zwłaszcza stan opon i wycieki płynów?

Artur S.08.10.2015 10:48

Tu nie trzeba kontrolować kierowców na drodze, tylko pójść do źródła i skontrolować stacje kontroli pojazdów, gdzie za 20zł przegląd przejdzie kubeł na śmieci na trzech kołach. Skończy się załatwianie przeglądów, skończą się złomy na naszych drogach.