Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
20 listopada 2015

Utworzono radę kultury. Kto w niej jest?

Utworzono radę kultury. Kto w niej jest?Dni Jastrzębia 2013
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

11 osób zostało powołanych do Jastrzębskiej Rady Kultury. Rada będzie inicjować różne wydarzenia kulturalne i pomagać w tworzeniu strategii rozwoju kultury w naszym mieście.

W radzie kultury znaleźli się: Przemysław Frysz, Agnieszka Cichoń, Przemysław Strączek, Mariusz Cholajda, Ewa Maduzia, Andrzej Ślakowski, Marek Cypryś, Paulina Goranov, Aldona Ślusarz, Marian Jarosz. Przewodniczącym rady został Robert Bareja.

Zadaniem rady będzie m.in. opiniowanie projektów i strategii kultury w mieście, a także inicjowanie i wsparcie wydarzeń kulturalnych. Rada będzie mogła również ubiegać się środki zewnętrzne na, np. z Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębskie sołectwa otrzymają nowe stroje ludowe Jastrzębskie sołectwa otrzymają nowe stroje ludowe

Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej? Podzielono pieniądze. Kto dostał najwięcej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Do Gość 21.11.2015 8:2623.11.2015 13:51

Chore zacietrzewienie nie należy do kultury. Jest na przeciwnym biegunie. Chorobę trzeba leczyć. Proszę to zrobić jak najszybciej. Klan Matusiaków aż kipi ze złości.

Do Gość23.11.2015 13:46

To jest rada Kultury a nie chamstwa! Panowie Matusiakowie mogą do rady wnieść tylko partyjniackie zło.
Nie jestem przekonany czy p. Marian Jarosz to dobry kandydat do takiej rady. Ale Pani Prezydent wyraźnie realizuje swoje zapowiedzi. Nie chce zamykać się w jednym ugrupowaniu polityczny. A kultura musi być ponad głupią walką polityczna za zabój.

Alicja22.11.2015 19:07

Brakuje Pani Henryki Moroń.

Gość21.11.2015 19:31

A gdzie Andrzej Matusiak? Bezczelność aby takiej gwiazdy nie przyjąć do tego gremium. Nie dość że jest przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu to jest to człowiek o wyjątkowej kulturze osobistej. Żartowałem, oczywiście.

Gość21.11.2015 11:39

A moim zdaniem dobrze, że powstają takie ciała doradcze. Na przykładzie rady do spraw kultury widać, że właściwe osoby mogą mieć wpływ w tej dziedzinie, a nie jedynie urzędnicy.

Gość21.11.2015 9:40

Znam Przemka Strączka, pana Marka Cupryś i Roberta Bareje. To osoby godne i właściwe. Reszty nie znam.

Gość21.11.2015 8:26

nie ośmieszajcie się z tymi ciałami doradczymi Pani Prezydent. Rozumiem politykę unikania odpowiedzialności za podjęte decyzje ale nie rozumiem tych osób które garną się do takiego kolegialnego tworu ( chyba , że mają w tym osobisty interes?)

Pokaż wszystkie opinie (11)