Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
5 stycznia 2016

Piłsudskiego, Jana Pawła II i Zdrój zmienią swoje oblicze?

Piłsudskiego, Jana Pawła II i Zdrój zmienią swoje oblicze?
fot. Robert Sitek

W poniedziałek, 11 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "O mieście bez politykowania", których inicjatorką jest prezydent miasta, Anna Hetman. Tematem spotkania będzie zagospodarowanie przestrzeni miejskiej na alei Piłsudskiego, Jana Pawła II i w Zdroju.

Podczas spotkania prezydent miasta wraz z architektami zaprezentuje mieszkańcom koncepcję zagospodarowania terenu głównych alei w mieście oraz dzielnicy Zdrój. Co to będzie? Jeszcze nie wiadomo. Ma to być jednak kolejny krok przybliżający do "dokończenia miasta bez centrum".

- Z rozmów z mieszkańcami na temat naszej miejskiej przestrzeni wynika wiele wniosków m.in. że w mieście bez centrum, jakim jest Jastrzębie, musimy położyć duży nacisk na dobre urządzenie przestrzeni, tak by stała się przestrzenią publiczną z prawdziwego zdarzenia, by dawała pretekst do spotkań, ale też, by stała się wizytówką naszego miasta – jednym słowem, by była spójna, funkcjonalna i cieszyła oko - mówi Anna Hetman.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia o godzinie 17:00 w sali posiedzeń Rady Miasta (129A). Jest to spotkanie otwarte dla mieszkańców.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego? Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość10.01.2016 9:40

zamiast kombinować coś z "autostradą" Piłsudskiego, pytać w ankietach o bzdury w rodzaju "czy chcesz, żeby Al. Piłsudskiego była deptakiem, co jest nierealne, to lepiej w Zdroju na 1. maja zrobić deptak, każde miasto, które nie ma rynku robi coś takiego, n.p. Chorzów wiele lat temu zrobił i nie wyszedł na tym źle. Ławki, fontanny, ładna kostka, parking, to chyba nie jest takie drogie.

do "jeszcze mieszkanka"08.01.2016 18:45

My prawdziwi mieszkańcy Jastrzębia mamy nadzieję że twój nick świadczy o tym , że za niedługo takich jak ty, będzie w Jastrzębiu coraz mniej. Bardzo dobrze się dzieje, że takie marudy i nieudacznicy wyjeżdżają stąd. To tylko z korzyścią dla Jastrzębia.

Do "jeszcze mieszkanka" i "zdrój&q07.01.2016 17:06

Jeśli nie rozumiesz prostego tekstu i piszesz wulgaryzmy to lepiej się nie odzywaj. Miasto niema worków z pieniędzmi. Dla wielu właścicieli obiektów nie można dotrzeć. Są tylko zapisani w dokumentach. Co powiesz gdy miasto odbuduje budynki a wtedy zgłosi się właściciel i zażąda zwrotu budynku ale nie będzie chciał zwrócić miastu kosztów restauracji? Czy pierwsza będziesz złorzeczyć, że urzędnicy wydali nasze pieniądze na czyjąś prywatę? Chyba, że PiS przegłosuje nową ustawę o odbieraniu właścicielom ich własności. Czy będziesz się wtedy cieszyć? Jeśli jesteś "jeszcze mieszkanką" to zdecyduj się i wyjedź tam gdzie jest lepiej. Jeszcze możesz to zrobić.

Watz07.01.2016 6:54

Oświetlenie Alei J. Piłsudskiego woła o pomstę. Lampy uliczne znajdują się na pasie oddzielającym jezdnie i nie oświetlają dostatecznie chodników, które toną w półmroku. Najgorsza sytuacja jest na przystankach MZK, gdzie po zapadnięciu zmroku nie można odczytać rozkładów jazdy.

zdrój06.01.2016 19:46

zgadzam się z jeszcze mieszkanką. Jest bardzo dużo miejsc, które wołaja o pomste do nieba. Zwłaszcza w zdroju. Jakim trzeba byc ignorantem, zeby pozwolic na doprowadzenie do ruiny piekne, zabytkowe budynki, jak dawny sąd, porodówka i inne. Poprzednia ekipa sprzedała je i pozbyła sie kłopotu. A obecna ekipa próbuje coś tam zrobic, żeby sie nazywało, że działają. Następna banda ignorantów.

jeszcze mieszkanka06.01.2016 16:32

Do 14.40. I właśnie o to chodzi, żeby z tym coś zrobić, żeby można było coś zrobić. Tłumaczenie, że miasto nie jest właścicielem i nie można nic zrobić, to jakaś paranoja. Dotyczy to większości strategicznych miejsc tego "miasta" (MOK, targ, zabytkowe budynki w Zdroju). Może właśnie od tego trzeba zacząć- uregulować sprawy własnościowe? Zamiast szukać tematów zastępczych, może trzeba zacząć od podstaw i od początku? Dziwne, że w innych miastach się da i nie robią tam problemów z własnością, po prostu to regulują i działają.

Gość06.01.2016 14:40

Budynek kina centrum jest nie jest własnością miasta. Tak, nawet rzekomo miejskie kino nie jest wcale miejskie. Miasto wiec nic nie może z nim zrobić. Chodzi o to żeby zagospodarować teren wokół alei a ten wcale nie jest taki super.

Pokaż wszystkie opinie (9)