Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 kwietnia 2016

Będzie zmiana ceny biletów jednorazowych

Będzie zmiana ceny biletów jednorazowych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

MZK zdecydował o wprowadzeniu jednej zmiany w cenniku biletów jednorazowych. Od teraz bilet na którym mogliśmy jechać przez trzy przystanki ze złotówki wzrośnie do kwoty 1,20 zł. Dlaczego taka zmiana?

Od 1 maja cena jednorazowego biletu, na którym można było przejechać trzy przystanki, będzie kosztować 1,20 zł (60 gr ulgowy). MZK zdecydowało się nieco podnieść cenę ze względu na to, że pasażerowi wykorzystywali ten fakt i oszukiwali przy płatnościach.

- Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy promocję w postaci biletu za złotówkę. Znaczna część pasażerów to wykorzystuje i nie wysiadając z autobusu odbija e-bilet ponownie, sygnalizując fikcyjne wysiadanie i wsiadanie. Postanowiliśmy więc zmienić cennik, aby tego typu nieuczciwe praktyki się nie opłacały — wyjaśnia Benedykt Lanuszny, dyrektor Biura MZK.

W pierwszym kwartale 2016 roku sprzedano ponad 540 tysięcy biletów jednorazowych (elektroniczna portmonetka), z czego tylko 3,8 % stanowią bilety najtańsze. Najczęściej pasażerowie kupowali bilet obowiązujący na trasie do 12 przystanków - prawie 30 % wszystkich biletów, następnie bilet do 18 przystanków - 26,6 %, a zaraz za nim bilet powyżej 18 przystanków - 24,4%. Biletów na przejazd do 7 przystanków sprzedano nieco ponad 15%.     

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
web11.05.2016 17:01

oszukuja kasowniki ludziska

AleDomAleDom09.05.2016 23:09

Nie wchodziłem tu przez jakiś czas, teraz jestem i widzę, że Bastek tworzy własną matematykę. Póki co na podstawie tabliczki mnożenia (podstawówka), ale może kiedyś dojdzie do całek i równań różniczkowych? Już pominę, że normalnemu człowiekowi nie chce się kombinować dla głupich 40 groszy i że statystyki przeczą słowom BL, jakoby to było częste zjawisko.

Gość05.05.2016 22:29

"Ludzie oszukiwali", jasne, ale kontrolerów było pełno, mieli czytniki i wystawiali mandaty po 80.

Ctuś...04.05.2016 4:17

jeśli tak będą dalej robić, to lada moment wszystkich zwolnią, bo nikt w tym mieście nie będzie chciał jeździć już teraz pustymi autobusami.

mezczyzna03.05.2016 14:10

a jechalem 3 przystanki

mezczyzna03.05.2016 14:10

zaplacilem pisalo prawie 3 zl, tez tak macie? ze oszukują?

mezczyzna02.05.2016 14:01

wbijam przy wyjsciu a tam sprawdz operacje, a mam kasy tam napewno, i jeszcze raz musze, wnioski wyciagnijscie sami

Pokaż wszystkie opinie (35)