Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
31 maja 2016

Królik jedzony żywcem przez robaki. "Szukamy skur..."

Królik jedzony żywcem przez robaki. "Szukamy skur..."
fot. Fundacja Królewska

W minioną sobotę młode jastrzębianki znalazły w lesie królika w worku. Zwierzę było w stanie agonalnym, a na dodatek zarobaczone. Kto zostawił królika w takim stanie? Fundacja Królewska prosi o pomoc w odnalezieniu sprawcy. - Szukamy skur..., który jest za to odpowiedzialny! - mówią członkowie fundacji.

- Chyba chory, bo zgrzyta zębami, ma duży brzuch i chyba wygnite pod ogonkiem - takie zgłoszenie otrzymała Fundacja Królewska, która zajmuje się pomocą królikom.

Królik został znaleziony w lesie w Jastrzębiu-Zdroju. Nie było chętnych weterynarzy do pomocy, dlatego zorganizowano transport do Warszawy. Stan królika był bardzo ciężki.

- To co zobaczyłam odchylając ogon całkowicie do góry przechodziło wszelkie granice wyobraźni. Całe krocze i ogon pełen był wijących się robali, nawet w stopach było kłębowisko larw. Ale to co było w odbycie i pochwie... po prostu nie da się tego opisać - pisze Fundacja Królewska na swoim fanpage.

Zwierzę zostało umyte i usunięto część robactwa. Królik poczuł się lepiej, ale okazało się, że larwy zajęły zbyt dużą część narządów wewnętrznych i konieczne było jego uśpienie.

- Szukamy skur..., który jest za to odpowiedzialny. Nie człowieka, nie opiekuna, nie właściciela  - pisze fundacja i prosi o pomoc osoby, które mogą znać właściciela królika.

Więcej na ten temat można przeczytać na fanpage Fundacji Królewskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt Misja specjalna dla jastrzębskich zwierząt

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi im trzy lata więzienia Za znęcanie się nad zwierzętami grozi im trzy lata więzienia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
KLS04.06.2016 11:26

Już go mamy w zasięgu. Czekamy na okazję ...

mysz02.06.2016 12:23

Nie ma sensu z takimi edkami dyskutować.

edek01.06.2016 21:50

hehehe uderz w stół a szklanka się odezwie :P

T-k01.06.2016 14:47

Edek, ty już naprawdę się nie kompromituj...

do Edka01.06.2016 9:06

Jaki transport? Co ma do tergo królik? Śpisz czy ćpałeś?

KLS01.06.2016 9:04

Szukamy i znajdziemy tego sku******. Już mamy kilka podejrzanych osób. A jak go dopadniemy to nie będzie zadowolony.

edek31.05.2016 19:57

t-k czytaj ze zrozumieniem transport DO Warszawy

Pokaż wszystkie opinie (12)