Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
5 września 2016

Szydło w Jastrzębiu: Nie pozwolę by górnictwo zostało zniszczone

Szydło w Jastrzębiu: Nie pozwolę by górnictwo zostało zniszczone
fot. Piotr Kędzierski / jastrzebie.pl

Premier Beata Szydło brała udział w obchodach 36. rocznicy porozumień jastrzębskich, które odbyły się 3 września. Zapewniła, że górnictwo w Polsce nie zginie.

Obchody porozumień jastrzębskich odbyły się w minioną sobotę. Najpierw odprawiono mszę świętą, a później uroczystość przeniosła się pod pomnik porozumień jastrzębskich, pod kopalnią Zofiówka.

- Nigdy nie dopuszczę, nie pozwolę aby polskie górnictwo zostało zniszczone. Czas kiedy na górnictwie bogacili się niektórzy, kiedy górnictwo było wykorzystywane, kiedy traciło polskie państwo i górnicy, skończył się - mówiła Beata Szydło.

Premier Szydło zaznaczyła, że potrzebne są reformy górnictwo, bez nich nie da się uratować górnictwa. Górnictwo jest ważne dla Polski ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju i niezależność.

- Przyszłość polskiego górnictwa to jest nasza wspólna odpowiedzialność - rządu, górników, związków zawodowych, samorządu. Będziemy podejmować takie decyzje, które będą prowadziły do tego, że polskie górnictwo będzie się rozwijało - mówiła premier.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
MSS11.09.2016 8:49

Polskie górnictwo pod rządami PiS się zwija, likwidacja KWK Jastrzębie i KWK Krupiński to nic innego jak wykonywanie poleceń "grupy trzymającej władzę", żeby nasz zachodni "przyjaciel" mógł za przysłowiową "Złotówkę" kupić KWK Krupiński. Po co ma budować nasz "przyjaciel" w Orzeszu nową kopalnię jak można parę kilometrów od Orzesza przejąć KWK za bezcen.

ernest lemingway09.09.2016 11:05

do : Obawa - POLACY wybrali : teraz byli "właściciele (tenkraju)" na zmywak do Londynu! UBOGACAĆ SIĘ

Obawa07.09.2016 16:02

Boje się, że zanim dojdzie do wyborów będziemy znów mieszkać w kołchozie. Walka z TK jest tego znakiem. Do kin wszedł film "Smoleńsk" Tragedia jest nie tylko w samej tragedii ale w pokazaniu jej tak strasznie głupi, że PiS powinien zapłacić z własnych składek za stworzenie tego oszustwa. A nasze dzieci mają szkolny obowiązek pójść na ten gniot i przyswoić sobie kolejne kłamstwo. Długo by tak można pokazywać kolejne przykłady tego co robią ludzie PiS na polecenie cykorzastego Kaczyńskiego. Dość powiedzieć, że za 3 lata będziemy mieszkać w zupełnie innym kraju. W dodatku zadłużeni po uszy. Nielubiane przeze mnie PO też nas zadłużała, ale te pieniądze inwestowali w coś co nam się opłaci. na przykład w gazoport. Konieczny aby rozmawiać z Rosją o sprzedaży gazu jak równy partner. PiS dziś puszy się nad Amber Gold. Racja. Ale dlaczego nie robi tego samego z kasami Stefczyka? Niektóre z nich trzeba było ratować miliardami aby ich klienci dostali swoje i tylko swoje pieniądze. Gdzie jest w tym demokracja?

nie06.09.2016 23:41

Miejmy nadzieję na rychłe przedterminowe wybory-jak najszybciej.
To co robi ta banda nieudaczników z naszą ojczyzną woła o pomstę do nieba.
Na pewno trzeba będzie ich przykładnie rozliczyć ze wszystkiego

Dobra zmiana wkracza do mojego sracza

Wklęsły06.09.2016 11:42

Podobno Pani Szydło przyjechała z polecenia Pana Kaczyńskiego rozejrzeć się w terenie czy jest miejsce na dwa nowe pomniki

nina06.09.2016 6:51

demagogia...

ernest lemingway05.09.2016 23:25

Do : Dziś 17:16 - Pan Pani nie rozumie chyba słowa demokracja.
W demokratycznych wyborach wygrała partia która teraz zarządza państwem.
Rozliczymy ją w następnych wyborach. Z obietnic i dokonań bilansu 4 lat.
Może się Pan Pani nie zgadzać (na styl, jakość rządzenia) ale trzeba go zaakceptować.
POprzednia władza nie pytała większości społeczeństwa co do kierunków swojego działania.
Pani prezydent Jastrzębia (popierana przez PO) też złożyła obietnice (połowa kadencji mija)
CZEKAMY ! Nikt nie robi rewolucji. To jest demokracja.

Pokaż wszystkie opinie (18)