Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
11 listopada 2016

Święto Niepodległości w Jastrzębiu

Święto Niepodległości w Jastrzębiu

Dzisiaj Święto Niepodległości. Tak, jak w całym kraju również w Jastrzębiu odbywają się uroczystości z tym związane. Może w nich wziąć udział każdy, kto chce uczcić ten szczególny dzień. 

11 listopada o godzinie 10.00 pod pomnikiem w Jastrzębiu-Bziu odbędą się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. W ramach uroczystości uczniowie Zespołu Szkół nr 13 z Bzia przedstawią program artystyczny o treści patriotycznej, a oprawę muzyczną zapewni orkiestra KWK „Borynia”. Kwiaty pod pomnikiem złożą m.in. przedstawiciele władz miasta, związków kombatanckich, służb mundurowych, harcerze, a także delegacje szkół. Z kolei o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła, w kościele „na górce” odprawiona zostanie msza celebrowana w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod pomnikiem Solidarności.

Z okazji Święta Niepodległości w kinie Centrum odbędzie się koncert w wykonaniu artystów Piwnicy pod Baranami. Koncert rozpocznie się o godzinie 17.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina.

Szkoła Podstawowa nr 19, przy ul. Opolskiej, zaprasza mieszkańców na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, początek o godz.16. Jak zapewniają organizatorzy ma to być spotkanie, podczas którego w nieco luźniejszej atmosferze zostaną wykonane najbardziej znane utwory związane z tematyką niepodległościową. Będzie też okazja, aby się spotkać, porozmawiać. Każdy jest mile widziany, a wstęp na wieczornicę jest wolny.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu

Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
K[P]11.11.2017 12:11

Trudno o szacunek do takich co twierdzą,że władza jest zła.

erwin 11.11.2016 19:23

Władza jaka jest każdy widzi - u nas w kraju taka, że trudno o szacunek

Pallotyn11.11.2016 11:03

To nie prawda, że wszelka władza pochodzi od Boga. Tak twierdzili przedstawiciele kościoła żeby tłumić wszelkie odruchy buntu chłopów pańszczyźnianych a potem robotników. Właściciele ziemscy i fabryk sponsorowali kościół płacąc za pomoc w podporządkowaniu biednych ludzi przynoszących zysk właścicielom. Jeśli teraz ktoś powtarza to kłamstwo, to przyczynia się do oszustwa. Bóg nam dał całkowitą swobodę działania. To my, swoim rozumem, kierowani bardzo prostymi zasadami opisanymi w dekalogu, powinniśmy tak postępować, aby nie działać przeciw nakazom Boskim.

Niepodległość11.11.2016 10:54

To bardzo ważne święto dla nas wszystkich. Bez względu na zapatrywania. Wszystkim chodzi o Polskę, nasz kraj w którym mieszkamy. Bardzo mi się podoba propozycja Szkoły Podstawowej nr. 19 z Opolskiej. Wspólne śpiewanie pieśni nie zawsze bardzo poważnych, choć patriotycznych jest kultywowane od lat w Krakowie ale nie tylko tam. Chętnie wezmę w tym udział.

Mateusz 11.11.2016 8:52

do Iga, masz rację ludzie tylko skaczą sobie do gardeł i wyzywają wzajemnie. Obrzydzili to ważne święto. A to święto nas wszystkich przecież.

Iga11.11.2016 8:45

Jest mi dziś smutno, bo widzę co dzieje sie w naszym kraju. Do władzy doszli ludzie niekompetentni, którzy na wielu płaszczyznach niszczą naszą Ojczyznę. Zostaje tylko się modlić, bo wszelka władza pochodzi od Boga i On ulituje się nad naszym narodem tak, jak ulitował się nad narodem izraelskim i wyprowadził go z niewoli egipskiej.