Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
17 listopada 2016

Jastrzębianie przedzierają się przez paragwajską dżunglę

Jastrzębianie przedzierają się przez paragwajską dżunglę
fot. Śląska Misja Medyczna

Śląska Misja Medyczna na czele z księdzem Wojciechem Grzesiakiem podejmuje działania w Paragwaju, są tam od 19 października. W tym czasie zakupili samochód, który zostanie przystosowany na potrzeby ambulansu.  Wolontariusze przedzierają się przez dżunglę i niosą pomoc medyczną, ludziom, którzy nie mają szans na żadną opiekę lekarską. 

Praca w Paragwaju trwa. Niedawno ksiądz Wojciech przekazał, droga internetową, jak wygląda praca wolontariuszy w Ameryce Południowej, jakimi problemami się borykają.

-  Nasz ambulans był zapakowany po brzegi. Z tyłu wszystkie lekarstwa, woda, pożywienie i nasze bagaże i trochę paliwa na czarną godzinę. Zdecydowaliśmy się jechać naszym autem i mimo drobnych ubytków na plastikowych niskich zderzakach przejechaliśmy 2600 km po diametralnie różnych rodzajach dróg. Od fatalnych dziurawych, terenowych i  miękkich drogach Chaco po piękne drogi brazylijskie. Nie obeszło się bez różnych problemowych sytuacji. Na samym początku w nasz lewy tylni bok uderzył motor. Nikomu nic się poważnego nie stało - relacjonuje ksiądz.

Pojechali dalej. Dotarli do portu Vallemi, aby przeprawić się przez rzekę do osady Indian Maskoy Riacho Mosquito. Wszystkie bagaże, sprzęt medyczny, lekarstwa zostały zapakowane na łódź. Teraz liczyli na to, że całe przedsięwzięcie zakończy się szczęśliwie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia  Misja Paragwaj zamyka ośrodek zdrowia. Kościół odcina się od przedsięwzięcia

Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa Wolontariusze oburzeni działaniami biskupa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Maryś 17.11.2016 9:26

Człowieku nie pisz głupot, zawiść mózg ci zalewa.

Obserwer17.11.2016 8:35

Ten ksiądz to były ksiądz. Proszę o aktualizację