Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
22 listopada 2016

Debatowali jak pomóc dzieciom, które są bite i wykorzystywane

Debatowali jak pomóc dzieciom, które są bite i wykorzystywane
fot. pixabay

Są bezbronne i to one często padają ofiarami przestępstw. Nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy, do kogo się zwrócić. Bywa, że są bite, poniżane, wyzywane, nierzadko wykorzystywane seksualnie. Właśnie dzieciom, które padają ofiarami przestępstw została poświęcona specjalna konferencja, która odbyła się w poniedziałek, 21 listopada w murach jastrzębskiego magistratu. 

Tematyka, którą poruszano podczas spotkania była szeroka. Obejmowała między innymi takie zagadnienia, jak pomoc dzieciom, doświadczającym przemocy w rodzinie oraz zadania i koordynacja służb powołanych do pomocy najmłodszym mieszkańcom miasta. Mówiono również o dużej roli ognisk wychowawczych sprawujących opiekę nad dzieckiem, kiedy rodzina jest niewydolna wychowawczo. Ze statystyk, które przedstawiono podczas spotkania wynika, że dzieci coraz częściej doświadczają przemocy. Dzieje się to również w rodzinnym domu, gdy rodzice mający sprawować opiekę nad nimi wyrządzają im krzywdę.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju apeluje o to, aby każdy, kto jest świadkiem przemocy, szczególnie w stosunku do dzieci, niezwłocznie powiadomił mundurowych. Wówczas podejmą działania mające zapewnić ochronę poszkodowanym.

Podczas poniedziałkowego spotkania funkcjonariusze policji, służb mundurowych oraz pracownicy magistratu i pedagodzy debatowali nad tym, jak najlepiej pomóc nieletnim, którzy często nie są świadomi, gdzie mogą szukać wsparcia.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków Uciekał przed wywiadowcami z powodu narkotyków

Alarm w banku postawił na nogi  mundurowych Alarm w banku postawił na nogi mundurowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!