Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
22 listopada 2016

Jastrzębianie wzięli udział w intronizacji Chrystusa na Króla Polski

  • Jastrzębianie wzięli udział w intronizacji Chrystusa na Króla Polski
  • Jastrzębianie wzięli udział w intronizacji Chrystusa na Króla Polski
  • Jastrzębianie wzięli udział w intronizacji Chrystusa na Króla Polski
  • Jastrzębianie wzięli udział w intronizacji Chrystusa na Króla Polski
Więcej zdjęć:
fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Także pielgrzymi z naszego miasta wzięli udział w uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana, jaka odbyła się w Łagiewnikach, 19 listopada. Dla jastrzębian było to wielkie przeżycie religijne, duchowe.

W sobotę, 19 listopada dwa autokary pełne wyjątkowych turystów wyruszyły z parkingu przy placu Arki Bożka. Pasażerami autokarów byli jastrzębianie, którzy udawali się na uroczystości do krakowskich Łagiewnik, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Część z nich należy do parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, inni do Najświętszej Marii Panny – Matki Kościoła, byli też przedstawiciele pozostałych parafii.

 - Podróż minęła nam bez zakłóceń i po około dwóch i pół godzinach znaleźliśmy się w Łagiewnikach. Często tu bywamy, ale tym razem okazja była wyjątkowa. Nasz Pan Jezus Chrystus został Królem Polski. W końcu stało się to, na co tak długo czekaliśmy, czego pragnęliśmy. Sama msza miała bardzo godną oprawę, była koncelebrowana przez biskupów. Zawierzenie Polski, naszemu Panu, z pewnością wpłynie na jej pomyślność i dobrobyt. Wszyscy jesteśmy głęboko wierzącymi katolikami i wszyscy modlimy się za kraj i ludzi nim rządzących – mówiła jedna z pań, która uczestniczyła w pielgrzymce.

Inni uczestnicy podkreślali, że byli mocno przejęci obecnością na uroczystości prezydenta Andrzeja Dudy i jego matki.

- Widać, że nawet sam prezydent docenia znaczenie tego zawierzenia, że podchodzi do tego z wielką wiarą – mówił starszy mężczyzna, także uczestnik pielgrzymki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

150 km marszu, aby paść na kolana 150 km marszu, aby paść na kolana

Jastrzębscy policjanci będą modlić się w Częstochowie Jastrzębscy policjanci będą modlić się w Częstochowie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
ed24.11.2016 8:22

ciemnogród i kler juz raz doprowadził do upadku Rzeczypospolitej

Jerzy23.11.2016 13:47

To jakaś farsa kpiąca sobie z Jezusa. To potrafi tylko kościół. My, wierni mamy znacznie więcej szacunku do spraw wiary.

Gość23.11.2016 8:40

Iga odstaw używki.

Historyk23.11.2016 7:10

Jeśli Jezus jest Królem Polski to w takim razie mamy monarchię i prezydent Duda jest zwykłym człowiekiem bez żadnej mocy sprawczej. Szkoda tylko że Jezus nie może do nas przemówić, wtedy może jego pierwszą decyzją byłoby rozwiązanie sejmu i skazanie pisiorów na ciężkie prace za te wszystkie grzechy, kłamstwa i podjudzanie ludu. Pod płaszczykiem chrześcijaństwa za plecami plują na ludzi gorzkim jadem udając wiernych.

Iga23.11.2016 6:57

Chrystus jest Twoim Królem ale może o tym nie wiesz. Kiedyś to docenisz, więc nie kpij!

hajer 23.11.2016 6:33

To sen czy jawa?

Hasi22.11.2016 23:35

Cóż za przeciwność historii dziejów, We Wrocławiu neoPateioci palą kukłe Żyda, a następnie neoPatrioci z największą radością i namaszczenie ogłaszają Żyda Królem Polski. Schizofrenia Paraboidalna opanował ten piękny kraj.

Pokaż wszystkie opinie (19)