Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Eko Okna
19 grudnia 2016

MZK: Kto będzie woził pasażerów?

MZK: Kto będzie woził pasażerów?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kto będzie woził pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej na terenie Jastrzębia? Firma Warbus, która w 2015 roku wygrała przetarg na świadczenie usług przewozowych w naszym mieście, rozważa wycofanie się z kontraktu. 

Jak informuje MZK, umowa, pomiędzy Warbusem a MZK mogłaby być rozwiązana za porozumieniem stron. MZK mógłby zlecić, bez przetargu, obsługę linii przedsiębiorstwu, którego jest de facto właścicielem, a więc PKM-owi. Byłby to pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji finansowej PKM. To jednak nie wystarczy. Jedna z propozycji Daniela Wawrzyczka zakłada podwyższenie stawki dla PKM do co najmniej 5,80 zł za wozokilometr i tym samym podniesienie dotacji gmin do poziomu 4,94 zł za wozokilometr (obecnie 4,45 od stycznia 4,55). Druga propozycja to zwiększenie kapitału zakładowego PKM, a więc doinwestowanie przedsiębiorstwa przez gminy tworzące MZK.      

O tym, jak potoczą się losy komunikacji na terenie Jastrzębia będziemy informować.

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

Więcej kursów autobusowych MZK Więcej kursów autobusowych MZK

Co z dalej z PKM? Kiedy wyjdzie na prostą? Co z dalej z PKM? Kiedy wyjdzie na prostą?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Mieszkaniec25.12.2016 18:23

Placa na czas tylko prywaciarz kombinuje i klamie ze nie dostaje pieniedzy

Jaś 23.12.2016 23:19

Będą spokojnie obserwowały bo może same na czas nie płacą prywaciarzowi z warszawki?

Mieszkaniec23.12.2016 16:42

Firma z Warszawy nie placi swoim podwykonawca Czy wladze miasta beda spokojnie obserwowaly jak prywaciarz z warszawki w sposob nieuczciwy wykancza nasze rodzime firmy

Jaś 22.12.2016 23:21

Do kierowcy
Czy przypadkiem Warbus nie zapłacił za "zdrowotną" akcję kierowców? Jeszcze trochę i pozostaną nam rowery bo nikt nie będzie chciał obsługiwać tak krótkowzrocznych mieszkańców naszego miasta.

Kierowca22.12.2016 8:00

PKM nie ma prawa bytu!!!!komunistyczny twor!!! Nie za takie stawki dla kierowcow , na dzien dobry beda mieli problemy z kierowcami -tylko debil przyjdzie jezdzic za 12zl , zaplaca kary jak WARBUS z poczatku i pojda z torbami

Kurdi balans...19.12.2016 21:31

PISowe syny z rady miasta razem ze sługusami i przydupasami ze wspólnoty samorządowej (p.janeckiego) pewnie znowu na złość prezydentowej i wszystkim, którzy chcą postępu, nie pozwolą upaść MZK. Ale to normalne, kiedy płaci się nie ze swojej kieszeni...... Ludzie, przetrzyjcie oczy, to tak trudno dostrzec? Naprawdę nie dostrzegacie rzeczy i spraw oczywistych? Matusiaki, Janeckie, Sławiki i tym podobne- to wszystko dla nich, a nie dla Was......!

Onie!19.12.2016 13:40

Wawrzyczek gdzie uciekłeś? Do czego doprowadziłeś ze swoimi kolegami? Jeszcze sie okaze że w ogóle autobusy nie pojadą przez ciebie!

Pokaż wszystkie opinie (16)