Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
19 grudnia 2016

MZK: Kto będzie woził pasażerów?

MZK: Kto będzie woził pasażerów?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kto będzie woził pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej na terenie Jastrzębia? Firma Warbus, która w 2015 roku wygrała przetarg na świadczenie usług przewozowych w naszym mieście, rozważa wycofanie się z kontraktu. 

Jak informuje MZK, umowa, pomiędzy Warbusem a MZK mogłaby być rozwiązana za porozumieniem stron. MZK mógłby zlecić, bez przetargu, obsługę linii przedsiębiorstwu, którego jest de facto właścicielem, a więc PKM-owi. Byłby to pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji finansowej PKM. To jednak nie wystarczy. Jedna z propozycji Daniela Wawrzyczka zakłada podwyższenie stawki dla PKM do co najmniej 5,80 zł za wozokilometr i tym samym podniesienie dotacji gmin do poziomu 4,94 zł za wozokilometr (obecnie 4,45 od stycznia 4,55). Druga propozycja to zwiększenie kapitału zakładowego PKM, a więc doinwestowanie przedsiębiorstwa przez gminy tworzące MZK.      

O tym, jak potoczą się losy komunikacji na terenie Jastrzębia będziemy informować.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Mieszkaniec25.12.2016 18:23

Placa na czas tylko prywaciarz kombinuje i klamie ze nie dostaje pieniedzy

Jaś 23.12.2016 23:19

Będą spokojnie obserwowały bo może same na czas nie płacą prywaciarzowi z warszawki?

Mieszkaniec23.12.2016 16:42

Firma z Warszawy nie placi swoim podwykonawca Czy wladze miasta beda spokojnie obserwowaly jak prywaciarz z warszawki w sposob nieuczciwy wykancza nasze rodzime firmy

Jaś 22.12.2016 23:21

Do kierowcy
Czy przypadkiem Warbus nie zapłacił za "zdrowotną" akcję kierowców? Jeszcze trochę i pozostaną nam rowery bo nikt nie będzie chciał obsługiwać tak krótkowzrocznych mieszkańców naszego miasta.

Kierowca22.12.2016 8:00

PKM nie ma prawa bytu!!!!komunistyczny twor!!! Nie za takie stawki dla kierowcow , na dzien dobry beda mieli problemy z kierowcami -tylko debil przyjdzie jezdzic za 12zl , zaplaca kary jak WARBUS z poczatku i pojda z torbami

Kurdi balans...19.12.2016 21:31

PISowe syny z rady miasta razem ze sługusami i przydupasami ze wspólnoty samorządowej (p.janeckiego) pewnie znowu na złość prezydentowej i wszystkim, którzy chcą postępu, nie pozwolą upaść MZK. Ale to normalne, kiedy płaci się nie ze swojej kieszeni...... Ludzie, przetrzyjcie oczy, to tak trudno dostrzec? Naprawdę nie dostrzegacie rzeczy i spraw oczywistych? Matusiaki, Janeckie, Sławiki i tym podobne- to wszystko dla nich, a nie dla Was......!

Onie!19.12.2016 13:40

Wawrzyczek gdzie uciekłeś? Do czego doprowadziłeś ze swoimi kolegami? Jeszcze sie okaze że w ogóle autobusy nie pojadą przez ciebie!

Pokaż wszystkie opinie (16)