Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
16 stycznia 2017

WOŚP: Zebrano ponad 100 tys. zł w Jastrzębiu. Będzie rekord?

WOŚP: Zebrano ponad 100 tys. zł  w Jastrzębiu. Będzie rekord? Zobacz więcej zdjęć
fot. Robert Szymański

Niedziela, ale i noc była dla sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niezwykle pracowita. W dzień grała Orkiestra, a w nocy liczono pieniądze zebrane w czasie zbiórki. Już wiadomo, że udało się zebrać ponad 100 tys. zł. Bardzo szacunkowe obliczenia mówią o sumie ponad 104 tys. zł. Bank, do którego wpłacane są pieniądze potrzebuje czasu na dokładne przeliczenie gotówki. 

Dokładna suma będzie znana dzisiaj. Do rekordzistów, którzy zebrali najwięcej do kolorowych puszek zalicza się prezydent Anna Hetman - 3 449 zł 43 gr. oraz Jarosław Potępa (szef sztabu) -1 444 zł 51 gr.

Z internetowej aukcji na naszym portalu udało się uzyskać 9 808 zł. Najwyższą ceną osiągnął dzień w roli Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój - 3005 zł. Znaleźli się też chętni na koszulkę Jastrzębskiego Węgla z autografami zespołu - 470 zł, czy patrol nocny ze strażnikami miejskimi - 300zł.

- Ludzie chętnie wrzucali datki. Spotkaliśmy się z miłym przyjęciem. Czasami, pod niektórymi kościołami padały pytania, czy proboszcz pozwolił nam kwestować, ale przeważnie ludzie dzielili się tym, co mają. Nieważne, ile, kto wrzuca, liczy się każdy grosz - powiedziała jedna z wolontariuszek, która ok. godz. 19 przyszła rozliczyć swoją puszkę do Sztabu. 

Relacja wideo internauty

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi Jastrzębianie podziękowali Owsiakowi

Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi Jastrzębianie podziękują Jurkowi Owsiakowi

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
viktor20.01.2017 1:03

A ja ciesze się ,że w naszym mieście wydarzyło się coś fajnego. Czy są to " Dni Jastrzębia", "Sylwester pod gwiazdami" zawsze znajda się nie powiem malkontenci ,powiem gnidy . A gnidzie przeszkadza ,ze coś się dzieje , przeszkadza to ,że mieszkańcy dobrze się bawią. Gnidzie przeszkadza to ,że ktoś wrzuca do puszki bo nie daje lub da mniej na tacę. Cieszę się,że nareszcie coś się dzieje. Już czekam na następna imprezę miejską i nawet jak ktoś powie "kolejny lans Prezydent" Ja mówię, niech się lansuje bo wreście ta dziura ożyła

Gość18.01.2017 8:17

Fajny filmik:)

znawca_tematuznawca_tematu17.01.2017 18:19

@do nekst

Kolejna ofiara manipulacji Owsiaka. Na stronie WOŚP nie ma nic, co mogłoby ujawnić szwindle Owsiaka, bo na stronie WOŚP podane jest ogólnikowe rozliczenie. Cała prawda kryje się w fakturach, których Owsiak usilnie mimo wyroku sądowego już w kolejnej instancji, pokazać nie chce. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Właśnie na takich IGNORANTACH jak ty żeruje Owsiak.

Ela 17.01.2017 12:19

Dobra robota !

znawca_tematuznawca_tematu17.01.2017 0:40

@Rysiek:

W Polsce niemal każda fundacja zabiera tyle pieniędzy na wynagrodzenia. Vide ostatnie zadymy wokół fundacji "znanej prawicowej" blogerki Kataryny i jednego z sędziów TK Stępnia. Nie podałeś żadnego szokującego faktu(?).

A jeśli chodzi o Owsiaka, to nawet jeśli Elbanowscy zabierają 75% (przydałoby się podać źródło) na wynagrodzenia, to w porównaniu z tym co robi Owsiak różnymi machinacjami, nie prześcigną go do końca życia. Nawet jeśli do końca swojego życia prowadzić fundację Elbanowskich będą ich dzieci. :)

Wasyl16.01.2017 22:22

aaa mnie nie interesuje rozliczenie WOŚP. Mnie interesuje ile moje miasto z moich podatków dało na ten cyrk

do nekst16.01.2017 22:12

Żeby się wszystkiego dowiedzieć wystarczy wejść na stronę WOŚP. Tam jest wszystko dokładnie przedstawione. Ale przeczytanie wymaga pewnego wysiłku umysłu. Nikt, więc nie zagląda do WOŚP tylko woli napisać zarzut a jak się ktoś odezwie, polemizować z nim aby wyda się mądrzejszym w własnych oczach.

Pokaż wszystkie opinie (20)