Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
21 lutego 2017

Pieniądze dostaną najzdolniejsi jastrzębianie

Pieniądze dostaną najzdolniejsi jastrzębianie
fot. JastrzebieOnline.pl

Najzdolniejsi uczniowie jastrzębskich szkół otrzymają stypendia naukowe za wyniki w nauce. Młodzież musi się wykazać wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów oraz bardzo dobrym zachowaniem. 

O stypendium za wysokie wyniki w nauce mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych, którzy na zakończenie roku szkolnego osiągnęli średnią ocen 6,0 i reprezentował szkołę w konkursach lub olimpiadach. Uczniowie gimnazjum - średnia co najmniej 5,81 (bez ocen poniżej dobrej) i otrzymał minimum jedną ocenę celującą, reprezentował szkołę w konkursach i olimpiadach. Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej - średnia ocen co najmniej 5,50 (bez ocen poniżej dobrej) i otrzymał minimum jedną ocenę celującą, reprezentował szkołę w konkursach i olimpiadach.

Są jeszcze stypendia za osiągnięcia naukowe, które przysługują uczniom za osiągnięcie tytułu laureata w konkursie przedmiotowym lub olimpiadzie przedmiotowej, co najmniej na szczeblu wojewódzkim.

Stypendium na charakter motywacyjny i jest wypłacane jednorazowo w formie świadczenia pieniężnego.

Wysokość stypendium dla uczniów szkoły podstawowej wynosi - do kwoty 500 zł, gimnazjalnej - do kwoty  1 tys. zł, ponadgimnazjalnej  - do kwoty 1500 zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Coraz więcej pieniędzy na sport Coraz więcej pieniędzy na sport

Jastrzębianie są bogatsi od żorzan i wodzisławian Jastrzębianie są bogatsi od żorzan i wodzisławian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
seboc25.02.2017 6:40

To są priorytety miasta. Ksiądz w Zdroju na jakieś pierdoły dostanie 6 tys. Zdolne dziecko na samorozwoj - 12 razy mniej.

joe22.02.2017 22:35

lepsze to niż nic, tylko zabawnie brzmi "co najmniej jedna ocena celująca" przy średniej powyżej 5 ;)

seboc22.02.2017 19:26

Idea może i słuszna, tylko miasto na wspieranie patologii wszelkiego rodzaju chętniej wydaje większe pieniądze. Za te grosze to komputera się nie kupi ani nawet książek zbyt wielu. Nie mówiąc już o porządnym kursie językowym.

rodzic21.02.2017 21:40

Bardzo słuszne spostrzeżenie leoss

leoss21.02.2017 18:19

wreszcie coś dla dobrze rokujących ! bo w tym kraju, to głównie patologię się wspiera