Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
21 lutego 2017

Pieniądze dostaną najzdolniejsi jastrzębianie

Pieniądze dostaną najzdolniejsi jastrzębianie
fot. JastrzebieOnline.pl

Najzdolniejsi uczniowie jastrzębskich szkół otrzymają stypendia naukowe za wyniki w nauce. Młodzież musi się wykazać wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów oraz bardzo dobrym zachowaniem. 

O stypendium za wysokie wyniki w nauce mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych, którzy na zakończenie roku szkolnego osiągnęli średnią ocen 6,0 i reprezentował szkołę w konkursach lub olimpiadach. Uczniowie gimnazjum - średnia co najmniej 5,81 (bez ocen poniżej dobrej) i otrzymał minimum jedną ocenę celującą, reprezentował szkołę w konkursach i olimpiadach. Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej - średnia ocen co najmniej 5,50 (bez ocen poniżej dobrej) i otrzymał minimum jedną ocenę celującą, reprezentował szkołę w konkursach i olimpiadach.

Są jeszcze stypendia za osiągnięcia naukowe, które przysługują uczniom za osiągnięcie tytułu laureata w konkursie przedmiotowym lub olimpiadzie przedmiotowej, co najmniej na szczeblu wojewódzkim.

Stypendium na charakter motywacyjny i jest wypłacane jednorazowo w formie świadczenia pieniężnego.

Wysokość stypendium dla uczniów szkoły podstawowej wynosi - do kwoty 500 zł, gimnazjalnej - do kwoty  1 tys. zł, ponadgimnazjalnej  - do kwoty 1500 zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł Prezydent wręczyła im czek na 3,5 tys. zł

Uczniowie, którzy nie będą wagarować dostaną pieniądze Uczniowie, którzy nie będą wagarować dostaną pieniądze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
seboc25.02.2017 6:40

To są priorytety miasta. Ksiądz w Zdroju na jakieś pierdoły dostanie 6 tys. Zdolne dziecko na samorozwoj - 12 razy mniej.

joe22.02.2017 22:35

lepsze to niż nic, tylko zabawnie brzmi "co najmniej jedna ocena celująca" przy średniej powyżej 5 ;)

seboc22.02.2017 19:26

Idea może i słuszna, tylko miasto na wspieranie patologii wszelkiego rodzaju chętniej wydaje większe pieniądze. Za te grosze to komputera się nie kupi ani nawet książek zbyt wielu. Nie mówiąc już o porządnym kursie językowym.

rodzic21.02.2017 21:40

Bardzo słuszne spostrzeżenie leoss

leoss21.02.2017 18:19

wreszcie coś dla dobrze rokujących ! bo w tym kraju, to głównie patologię się wspiera