Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 marca 2017

JSW: Górnicy chcą, aby Józef P. oddał im pieniądze

JSW: Górnicy chcą, aby Józef P. oddał im pieniądze
fot. wikipedia / Mariuszjbie

Ostatnie zmiany w Zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wzbudzają niemałe emocje wśród załogi. W kopalniach JSW pojawiły się plakaty wzywające byłego już wiceprezesa do spraw technicznych do zwrotu pobranego wynagrodzenia. 

Działacze związkowi poinformowali, że załoga Spółki wzburzona jest doniesieniami o zarzutach korupcyjnych, jakie ciążą na Józefie P., byłym już wiceprezesie do spraw technicznych JSW. W kopalniach zawisły plakaty, odnoszące się do tej sytuacji. Autorzy plakatu uważają, że Józef P. poświadczył nieprawdę w momencie, kiedy zostawał dyrektorem kopalni „Borynia-Zofiówka-Jastrzębie” oraz gdy kandydował na stanowisko wiceprezesa JSW.

- To oznacza, że niezgodnie z prawem piastował dwa suto opłacane stanowiska. Prawdopodobnie można liczyć jego wynagrodzenie w grubych milionach złotych. Teraz mimo odwołania, dalej chodzi po Spółce i się z nas górników naśmiewa. Jako załoga JSW, która ciężko zapier…. na każdy grosz i wyrzeka się dodatków oraz ogranicza swoje i tak niskie zarobki, dla ratowania firmy domagamy się, aby Józef P. zwrócił nam naszą kasę. Oczekujemy od wiceprezesa Wojtkowa - którego sami wybraliśmy, że złoży doniesienie do prokuratury w tej sprawie. To my - załoga, oddaliśmy na niego nasze głosy i oczekujemy, że będzie mówił naszym głosem. Koniec z przekrętami w naszej firmie - napisano m.in. w plakacie rozklejanym w kopalniach JSW.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (118)
Brutus17.03.2017 10:50

Ludzie Zagóra nigdy nie odeszli z Biura Zarządu.

Jef17.03.2017 6:19

Jeżeli paru frustratow i plocharek to ,górnicy, to GRATULUJE

smutna pani z wąsem15.03.2017 6:16

Głupi Ryl po, szkodzie.....

menel14.03.2017 20:30

Alchemia SA pozbywa się huty bankowej więc "zagór" może ponownie stracić posadkę prezesa więc trzeba mu miejsce zrobić bo to człowiek pis-u

opinia14.03.2017 18:09

Ludzie Zagórowskiego wracają do Biura Zarządu -o taki układ biznesowo - kadrowy zyski mają być za 2016 to trzeba się nimi podzielić.

Ryl13.03.2017 21:52

A co z zarobkami Waldemara S. Czy tez pobierał je słusznie ?

Z ostatniej chwili13.03.2017 17:46

Idzie ku lepszemu 1sza rozprawa już 15 maja w sprawie korupcji w górnictwie

Pokaż wszystkie opinie (118)