Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
13 marca 2017

JSW: Wzrost efektywności i obniżenie kosztów

JSW: Wzrost efektywności i obniżenie kosztów
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Minął tydzień od czasu, kiedy Daniel Ozon z Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej pełni obowiązki prezesa JSW. Stawia on na wzrost efektywności przy jednoczesnym obniżenia kosztów funkcjonowania Spółki. Los kopalni „Krupiński” jest przesądzony i do końca marca przejdzie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. 

Tymczasowy szef JSW Daniel Ozon, który 6 marca zastąpił odwołanego prezesa Tomasza Gawlika, stawia na efektywność na każdym etapie wydobycia węgla, przy szybkiej i trwałej obniżce kosztów funkcjonowania firmy. W wywiadzie dla portalu Wirtualny Nowy Przemysł Pełniący obowiązki prezesa JSW poinformował, że w kopalniach JSW planuje się uruchomić Program Efektywność. Ma on być powiązany z restrukturyzacją, która obecnie jest wdrażana w JSW i jest uzgodniona z bankami (wierzycielami) tej firmy. Program Efektywności ma skupić się na poprawie organizacji pracy w zakładach Spółki w powiązaniu z jak najlepszym wykorzystaniem możliwości technologicznych. Wprowadzenie Programu ma zdiagnozować, czy proces planowania w JSW jest optymalny oraz czy system organizacji pracy w kopalniach jest efektywny.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Monitorować efektywność produkcji JSW: Monitorować efektywność produkcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Pjotyr20.03.2017 16:08

Najważniejsze to wyjechać z KŁA tylko to nas interesuje

obywatel20.03.2017 15:01

sprywatyzować rozdzielnie obiekty satałe jak ładownie i warsztaty będą koszty mniejsze nie którym urlopy górnicze się skacza i mile przyjdą was zastapic z nowa firma gównego elektryka już się trzensiecie już nie długo was przejmiemy

lolo19.03.2017 13:14

Widzisz Brutus, ja nie byłem zwolennikiem poprzedniego prezesa więc się nie będę wypowiadał. Jest potrzeba zmian w zarządzaniu, w sprzęcie jakim dysponujemy, w jakości tego sprzętu, potrzeba jest też zmiana mentalności zarówno górników jak i dozoru, tak to widzę. Część górników oraz dozoru dostrzega wiele problemów trapiących ''nasze górnictwo'', jednak nie ma na tą chwilę sposobu na dokonanie zmian, nie ma gdzie z tym iść, uderza się w beton bądź jak się go przebije to napotyka się na organizacyjny problem który z reguły jest nie do ruszenia. Brak spojrzenia na dany problem z szerszej perspektywy, brak kogoś, kto zbierze zespól ludzi, których dany problem dotyczy i w drodze dialogu stworzą nowe rozwiązania by dany problem nie występował. W praktyce zaś wygląda to tak, że lepiej siedzieć cicho bo jak się odezwiesz to twój szef będzie uważał, że mówiąc o danym problemie uderzasz w niego.

Brutus18.03.2017 12:44

lolo w pełni się z tym zgadzam, a w związku z tym pytanie, co zrobił Tomasz G. poprzedni prezes w tym temacie?
I to pytanie do obecnego p.o. Prezesa, co On ma zamiar z tym zrobić?

lolo17.03.2017 13:07

Wzrost efektywności to również lepszy sprzęt, zmiany organizacyjne, mniej awarii itp. by górnicy mogli skupić się na pracy, a nie na tym, że zakrętak nie działa i trzeba ręcznie kluczem, albo nie ma drzewa czy zaś odstawa nie idzie....

Bado14.03.2017 13:32

Dobrze że mnie to już nie nie dotyczy, cieszę się wolnością na urlopie górniczym. A jak widzę te podnoszenie efektywności kosztem dokręcania roboty fizycznym którzy już robią za dziesięciu i obniżania im pensji gdy dozór wyższy popija kawkę z nadsztygarami co dołu nie widza na oczy to dziękuję Bogu ,że uwolniłem się z tego syfu.

pitek14.03.2017 10:15

...obniżanie kosztów (czyt. zabieranie kasy górnikowi). Na szczygłowicach 3 lata temu zarabiało się więcej niż teraz po już dwóch zabiegach (początek 2016 i 2017) wyrównawczych płacowo do pozostałych kopalń JSW. Niby podwyżki, a zarabia się tyle samo albo i mniej. Takiego scenariusza nawet Bareja by nie wymyślił !

Pokaż wszystkie opinie (31)