Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 marca 2017

JSW: Wzrost efektywności i obniżenie kosztów

JSW: Wzrost efektywności i obniżenie kosztów
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Minął tydzień od czasu, kiedy Daniel Ozon z Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej pełni obowiązki prezesa JSW. Stawia on na wzrost efektywności przy jednoczesnym obniżenia kosztów funkcjonowania Spółki. Los kopalni „Krupiński” jest przesądzony i do końca marca przejdzie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. 

Tymczasowy szef JSW Daniel Ozon, który 6 marca zastąpił odwołanego prezesa Tomasza Gawlika, stawia na efektywność na każdym etapie wydobycia węgla, przy szybkiej i trwałej obniżce kosztów funkcjonowania firmy. W wywiadzie dla portalu Wirtualny Nowy Przemysł Pełniący obowiązki prezesa JSW poinformował, że w kopalniach JSW planuje się uruchomić Program Efektywność. Ma on być powiązany z restrukturyzacją, która obecnie jest wdrażana w JSW i jest uzgodniona z bankami (wierzycielami) tej firmy. Program Efektywności ma skupić się na poprawie organizacji pracy w zakładach Spółki w powiązaniu z jak najlepszym wykorzystaniem możliwości technologicznych. Wprowadzenie Programu ma zdiagnozować, czy proces planowania w JSW jest optymalny oraz czy system organizacji pracy w kopalniach jest efektywny.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Pjotyr20.03.2017 16:08

Najważniejsze to wyjechać z KŁA tylko to nas interesuje

obywatel20.03.2017 15:01

sprywatyzować rozdzielnie obiekty satałe jak ładownie i warsztaty będą koszty mniejsze nie którym urlopy górnicze się skacza i mile przyjdą was zastapic z nowa firma gównego elektryka już się trzensiecie już nie długo was przejmiemy

lolo19.03.2017 13:14

Widzisz Brutus, ja nie byłem zwolennikiem poprzedniego prezesa więc się nie będę wypowiadał. Jest potrzeba zmian w zarządzaniu, w sprzęcie jakim dysponujemy, w jakości tego sprzętu, potrzeba jest też zmiana mentalności zarówno górników jak i dozoru, tak to widzę. Część górników oraz dozoru dostrzega wiele problemów trapiących ''nasze górnictwo'', jednak nie ma na tą chwilę sposobu na dokonanie zmian, nie ma gdzie z tym iść, uderza się w beton bądź jak się go przebije to napotyka się na organizacyjny problem który z reguły jest nie do ruszenia. Brak spojrzenia na dany problem z szerszej perspektywy, brak kogoś, kto zbierze zespól ludzi, których dany problem dotyczy i w drodze dialogu stworzą nowe rozwiązania by dany problem nie występował. W praktyce zaś wygląda to tak, że lepiej siedzieć cicho bo jak się odezwiesz to twój szef będzie uważał, że mówiąc o danym problemie uderzasz w niego.

Brutus18.03.2017 12:44

lolo w pełni się z tym zgadzam, a w związku z tym pytanie, co zrobił Tomasz G. poprzedni prezes w tym temacie?
I to pytanie do obecnego p.o. Prezesa, co On ma zamiar z tym zrobić?

lolo17.03.2017 13:07

Wzrost efektywności to również lepszy sprzęt, zmiany organizacyjne, mniej awarii itp. by górnicy mogli skupić się na pracy, a nie na tym, że zakrętak nie działa i trzeba ręcznie kluczem, albo nie ma drzewa czy zaś odstawa nie idzie....

Bado14.03.2017 13:32

Dobrze że mnie to już nie nie dotyczy, cieszę się wolnością na urlopie górniczym. A jak widzę te podnoszenie efektywności kosztem dokręcania roboty fizycznym którzy już robią za dziesięciu i obniżania im pensji gdy dozór wyższy popija kawkę z nadsztygarami co dołu nie widza na oczy to dziękuję Bogu ,że uwolniłem się z tego syfu.

pitek14.03.2017 10:15

...obniżanie kosztów (czyt. zabieranie kasy górnikowi). Na szczygłowicach 3 lata temu zarabiało się więcej niż teraz po już dwóch zabiegach (początek 2016 i 2017) wyrównawczych płacowo do pozostałych kopalń JSW. Niby podwyżki, a zarabia się tyle samo albo i mniej. Takiego scenariusza nawet Bareja by nie wymyślił !

Pokaż wszystkie opinie (31)