Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
20 kwietnia 2017

Czy sędziowie jastrzębskiego sądu będą protestować?

Czy sędziowie jastrzębskiego sądu będą protestować?
fot. UM Jastrzębie

Na czwartek przypada zapowiadana w całej Polsce akcja protestacyjna w sądach powszechnych. Środowisko sędziowskie w ten sposób chce wyrazić swój sprzeciw wobec planowanej reformy sądownictwa. 

Czy i w jaki sposób sędziowie Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju wezmą udział w tej akcji?

- O godzinie 12:00 w Sądzie Rejonowym, tak jak w całym kraju odbędą się zebrania sędziów, które mają zająć się utworzeniem forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego. Takie zebrania nie muszą wcale dezorganizować pracy sądów, ponieważ to zależy, czy w tym czasie zostały wyznaczone wokandy - mówił rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gliwicach sędzia Tomasz Pawlik.

Czy jednak zebranie sędziów jest wyrazem protestu wobec bieżących spraw związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości, czy to standardowe posiedzenia, jak każde inne?

- Są to zebrania zwołane celem omówienia sytuacji związanej z aktualnymi pracami ustawodawczymi, jak również celem wyboru przedstawicieli do ogólnopolskiego forum, gdzie sędziowie mogliby się spotykać, dyskutować. Wszystko to ma związek z pojawiającymi się propozycjami zmian ustroju sądownictwa w Polsce - wyjaśniał sędzia Pawlik. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Związkowcy jadą na Warszawę JSW: Związkowcy jadą na Warszawę

Protest żółtych kamizelek w siedzibie JSW Protest żółtych kamizelek w siedzibie JSW

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
dysydent21.04.2017 22:35

Stanek ma rację a potomkowie mogą mieć nawet 5 latek i są tymi ''potomkami'' , sam nie rozumiesz ''.'' co czytasz w komentarzach a udzielasz się publicznie.

ginter20.04.2017 12:52

Z koryta ubywa to i swinie zaczynają kwiczeć.

x20.04.2017 12:35

Sąd do SRK!

.20.04.2017 11:56

Stanek wytłumacz nam proszę co to znaczy: "komunistyczni potomkowie SBków".
Sam rozumiesz co piszesz?

Wiesz jaka jest średnia wieku w jastrzębskim sądzie?

stanek 20.04.2017 11:35

Sędziowie w Polsce to kasta i ludzie lepszego sortu. Żyją obok społeczeństwa, oderwani całkowicie od rzeczywistości. Niestety PO dołożyła swoimi rządami, aby ta przepaść się powiększyła i komunistyczni potomkowie SB-eków dalej byli nie do ruszenia. Sądownictwo w Polsce to dalej komunistyczna sitwa.

Seb20.04.2017 11:28

Jastrzębski sąd nie ogarnia najprostszych spraw. Rok czekalem na odpowiedz. Urzad jak Urzad czyli burdel

Żabi ogier 20.04.2017 11:23

To niewyobrażalne żeby czepiac się najwyższej wyjątkowej kasty.

Pokaż wszystkie opinie (8)