Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
9 maja 2017

Nikt nie chce zbudować OWN-u. Potrzebny kolejny przetarg

Nikt nie chce zbudować OWN-u. Potrzebny kolejny przetarg
fot. Studio Projektowe Architekt

Przetarg, który miesiąc temu został ogłoszony na modernizację Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego trzeba ogłosić jeszcze raz. Do jastrzębskiego magistratu nie wpłynęła ani jedna oferta firmy, która podjęłaby się wykonania tej inwestycji. 

Wszystko wskazuje na to, że długo oczekiwana modernizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego będzie musiała jeszcze poczekać, aż znajdą się chętni na wykonanie tego zadania. Jak informują w magistracie wkrótce zostanie rozpisany drugi przetarg. Dopiero po jego zakończeniu i wyborze firmy będą mogły ruszyć roboty.

Rewitalizacja Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego ma zostać rozłożona na kilka etapów. Pierwszy z nich obejmuje budowę wodnego placu edukacyjno-zabawowego. Planuje się również powstanie parku widokowego, który ma znajdować się w miejscu obecnego amfiteatru. Tam, gdzie teraz są ruiny basenu ma znajdować się teren rekreacyjny zielony. Ważnym obiektem na OWN będzie tężnia, usytuowana na placu w kształcie ośmiokąta o konstrukcji drewnianej.

Pierwotnie projekt rewitalizacji OWN, który nie uzyskał dofinansowania unijnego z powodu zbyt dużej ilości projektów ubiegających się o pieniądze, zawierał budowę ekomuzeum i wiele akcentów związanych z górnictwem. Były one warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie. Przy realizacji tego zadania w oparciu o środku budżetowe nie ma konieczności ponoszenia nakładów na elementy związane z przemysłem węglowym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji Po co nam Unia Europejska? Zaczęło się od... kanalizacji

Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego Browar opanuje Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (53)
qwe10.05.2017 11:33

Rybnik płacze,że ma 800% smogu 0.2 a w Gliwicach było po 1200-1600 i nikt tego nie nagłaśniał. Chyba sposób miasta aby zwrócić medialnie na siebie uwagę.

do kik10.05.2017 8:20

Kto woli Rybnik? Chyba ty ze swoim niezbyt dużym mózgiem. Jedź sobie do tego najbardziej zanieczyszczonego miasta w Europie i powdychaj spalin z kominów i weź ze sobą małe dzieci, żeby powdychały trochę smoły.

kik10.05.2017 1:34

pis ma swoje 500+, po 400+ kto inny pewnie 399+... a jastrzebie przy wyborach ma swój OWN :) tyle w temacie. Oczywiście obiecanki bez rozliczenia społecznościowego. Tak to wygląda. akie podatki i ciężko coś zrobić dla ludzi. Wszystko wypływa do warszawki... Szkoda miasta. Z takim budżetem powinno mieć wszystko NAJ i nie dość ze zarabiałoby przez kopalnie to jeszcze na turystach. Trzeba konkurować z innymi miastami. każdy woli jechać krakow, rybnik, żory i tam zostawiać pieniądze. pozdrawiam

P.10.05.2017 1:26

Mógłbym zwizualizować jak by wyglądał OWN w sposób realistyczny bez wydziwnień, które odstraszają wykonawców. Mniej znaczy więcej. Oczywiście chciałbym aby to ludzie, a dokładniej mieszkańcy się wypowiedzieli co chcą.

chałowan10.05.2017 0:26

Dzisiaj widziałem na OWN robotnika z łopatą i w stringach. Prawdopodobnie to był nasz uwielbiany Seboc.

Łukasz10.05.2017 0:02

nikt się nie zgłosił, może być, ale wy hejterzy ludzie małego zaściankowego świata wam się to podoba bo jest szansa hejta ciepnąć ale nikt nie pyta ile firm wogule zgłosiło się po dokumentacje do przetargu, czy to wogule ogłoszone było itd, ja jestem mieszkańcem, ale to mi na tym nie zależy bo se basem 16 kubików rozłożę i się w nim wyłorze na materacu z piwkiem itd, a wy dalej leżcie se na jarze na ławkach czy pod galeria na ławkach czy w parku lub na zatłoczonym basenie na Witczaka. Jeśli UM ogłosiło przetarg miało gotową dokumentacje razem z kosztorysem więc albo nikt tym nie wiedział albo nikt sie tego nie chciał podjąć, teraz trzeba czekać na ogłoszenie drugiego przetargu

do wpisu 21:16 09.05.2017 21:47

Przecież UM nie zbudduje OWN rękami urzędzniczek, czy cieci miejskich. Trzeba czekaż aż zglosi sie jakaś firma i roboty wykona. To nie komuna, że można kogoś zmusić i nakazać . Proste - proste.

Pokaż wszystkie opinie (53)