Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°11°
EkoOkna
23 maja 2017

JSW: "Nie można od razu wyciągać rąk po podwyżki"

JSW: "Nie można od razu wyciągać rąk  po podwyżki"

Wkrótce ogłoszenie wyników finansowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej za pierwszy kwartał. Analitycy zapowiadają dobre wieści. Już teraz działacze związkowi coraz częściej mówią o powrocie do zawieszonych elementów płacowych. Jednak eksperci przestrzegają przed takim rozwiązaniem. 

Prof. Andrzej Bartczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach uważa, że szybka konsumpcja osiągniętego zysku, w przypadku Jastrzębskiej Spółki Węglowej, byłaby dramatem. Profesor wskazuje, że skok cen węgla koksującego jest chwilowy.

- Trzeba myśleć o sytuacji spółek węglowych w dłuższej perspektywie czasowej. Ceny węgla poszły w górę, ale przecież niebawem sytuacja może ulec zmianie. W przypadku Jastrzębskiej Spółki Węglowej ceny węgla koksowego będą uzależnione od kondycji branży stalowej. Jeżeli te firmy, czyli Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Polska Grupa Górnicza złapały oddech, to nie można od razu wyciągać rąk  po podwyżki - mówi dla portalu wirtualny nowy przemysł.

Przestrzega też przed ingerencją polityków w funkcjonowanie spółek węglowych, a szczególnie przed zaspokajaniem roszczeń pracowników. Ekspert uważa, że trzeba widzieć funkcjonowanie firm górniczych w dłuższej perspektywie, a nie tylko jednego kwartału.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Więcej pieniędzy dla górników? Więcej pieniędzy dla górników?

Jastrzębska Spółka Węglowa płaci miliony Jastrzębska Spółka Węglowa płaci miliony

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (35)
Czerstwy lulok29.05.2017 19:01

Jo sznupia

Grzegorz29.05.2017 1:27

@seboc
Gorsze lata Mysle ze masz tu na uwadze rok wejscia JSW na giełde i uzyskane a zarazem od razu oddane pieniadze do budzetu panstwa zamiast na inwestycje oraz nagrode dla prezesow JSW po 5 milionów złotych kazdy (co mozna bardzo łatwo sprawdzic 5 x 5 osób = 25 milionów ) A potem w nagrode załoga zawiesza swoje swiadczenia na 3 lata za kupienie przez tych panów kopalni Knurów Szczygłowice. To my ponosimy koszty a nie oni !

mobi28.05.2017 13:05

Platformesi,lemingi zrozumcie tu nie chodzi o podwyżki tylko o to co górnikom zostało zabrane !

tusoslaw27.05.2017 7:24

ciekawe ile zarzad sobie wyplaci premi bo to przeciez oni wypracowali...

Maniek24.05.2017 20:04

Spłacić długi i zostawić oszczędności na ciężkie czasy.

LUKI24.05.2017 12:59

ja widze że znowu wszyscy kombinują jak wymydlić tom kase powini spłacić w całości zobowiązania a potem myśleć co z resztą wiadomo że do ludzi pujdzie tylko procent prezesi już kombinują jake to jeszcze spółki curki założyć wszystko w temacie

Czerstwy lulok24.05.2017 11:37

Jo jye w chałpie jaaaa

Pokaż wszystkie opinie (35)