Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 lipca 2017

Romowie poprosili o wodę, w zamian okradli mieszkanie

Romowie poprosili o wodę,  w zamian okradli mieszkanie
fot.KMP Jastrzębie

We wtorek mieszkanka bloku na osiedlu Zofiówka została okradziona z pieniędzy przez krążących po domach Romów. Jastrzębianka straciła około  1tys. złotych.

Około godziny 11:20 do drzwi jednego z mieszkań przy ulicy Wodeckiego zapukały dwie kobiety narodowości romskiej prosząc lokatorkę o szklankę wody. Jastrzębianka spełniła ich prośbę. Kiedy kobiety oddaliły się w nieznanym kierunku okazało się, że z domu zniknęły oszczędności w wysokości około 1 tys.  złotych. Pokrzywdzona natychmiast powiadomiła o wszystkim Komendę Miejską Policji. Mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

- Jastrzębscy kryminalni zatrzymali cztery mieszkanki Zabrza w wieku od 23 do 38 lat, które okradły staruszkę. Kobiety przyjechały do Jastrzębia-Zdroju, aby zebrać od mieszkańców niepotrzebną odzież oraz żywność. Dlatego też chodziły po osiedlowych mieszkaniach pytając mieszkańców o zbędne dla nich rzeczy. Następnie będąc w jednym z bloków przy ulicy Wodeckiego kobiety zapukały do jednego z mieszkań i poprosiły o szklankę wody. Drzwi otwarła starsza kobieta, która wpuściła jedną z nich do środka. W pewnym momencie 23-latka, która czekała na zewnątrz wykorzystała fakt niezamkniętych drzwi wyjściowych, niezauważalnie weszła do środka i splądrowała mieszkanie. Kiedy 81-latka odprowadzała do drzwi jedną z kobiet, zauważyła, jak z innego pokoju wychodzi młodsza dziewczyna. Tuż po chwili właścicielka mieszkania zauważyła pootwierane szuflady. Okazało się, że staruszce skradziono 1000 złotych. Jastrzębianka szybko pobiegła po pomoc i poprosiła sąsiadkę, aby wezwała Policję. Policjanci udali się natychmiast na miejsce zdarzenia i już po krótkiej penetracji zauważyli kobiety odpowiadające podanemu przez staruszkę rysopisowi w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Pomorskiej. Kryminalni natychmiast weszli do środka i zatrzymali podejrzane, które następnie trafiły do policyjnej celi. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
hawk22.07.2017 12:07

Dlatego nigdy u nas nie będzie uchodzców, bo 95 % z nich to złodzieje, gwałciciele, lenie itp

Gość20.07.2017 18:32

Szacun Seboc!
Pamiętaj że na tych portalach ludzi inteligentnych nie rozumie sie , i nie lubi;-) jesteś dla nich zagrożeniem.

Do seboc20.07.2017 7:24

Seboc Ty to widzę typowa lewacką popierdułka. Wydaje mi się ze nie pisali Polak zabij Polaka bo to oczywiste, skoro stało się to w Polsce o tylko właśnie, gdy przestępstwa popełniają ludzie innych narodowości to się je wymienia. Ja biorę to na logikę a ty na 100 % masz zwoje mózgowe na maksa skręcone w lewo. Podejrzewam ze i za przyjęciem uchodźców byś był, wiec podaj swój adres i bierz wszystkich

olga20.07.2017 0:13

A co co zrobila nasz a wspaniala nie omylna policja . Nic - maja za mala stawke.

Ewald 19.07.2017 17:51

Lunik 9 Koszyce tak żyja prawdziwi romowie w uni europejskiej

Otwarcie19.07.2017 12:45

Cyganie to dzicy, którzy nadal uważają, że kradzież nie jest czynem złym, jeśli to oni okradają. Nazywanie Cyganów Romami jest oszukiwaniem samych siebie. Jeśli ta nacja nie potrafi dostosować się do norm obowiązujących w naszym kraju, trzeba ich gonić stąd. Cyganie setki lat krążą po Polsce i do tej pory nie wyciągnęli żadnych wniosków. Czas na wyciągnięcie wniosków przez nas.

Gość19.07.2017 12:07

normalne cyganskie zachowania.

Pokaż wszystkie opinie (19)