Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nie wszystkie baseny zostaną otwarte już w piątek 28 maja. Gdzie będzie można popływać w najbliższy weekend?

Rząd łagodzi kolejne obostrzenia sanitarne. Od 28 maja przywrócono możliwość korzystania z krytych pływalni. Sprawdziliśmy, gdzie i od kiedy w naszym regionie będzie można popływać.

Nie wszystkie baseny zostaną otwarte już w piątek 28 maja. Gdzie będzie można popływać w najbliższy weekend?
Kryta pływalnia H2Ostróg w Raciborzu pozostanie zamknięta. Od piątku będzie można popływać w Czerwionce-Leszczynach, Gorzycach, Jastrzębiu-Zdroju, Radlinie, Rybniku i Żorach. Zdjęcie ilustracyjne (Freepik).

Powiat raciborski

Racibórz. Kryta pływalnia H2Ostróg pozostaje zamknięta. Powodem jest przedłużający się remont stacji uzdatniania wody.

Od poniedziałku 31 maja klienci indywidualni będą mogli skorzystać z krytej pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego (ul. Kozielska). Póki co przewidziano jedno wejście dziennie - o godz. 20.15 (od poniedziałku do piątku, jeszcze nie ustalono terminów wejść weekendowych).

Basen OSiR przy Arboretum Bramy Morawskiej zostanie otwarty 18 czerwca. Do wakacji kąpielisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, natomiast w weekendy od rana do wieczora. W czasie wakacji kąpielisko będzie otwarte przez cały tydzień od rana do wieczora.

Szymocice (gm. Nędza). Jak dowiadujemy się w ośrodku AquaBrax w Szymocicach (ul. Gliwicka 37), tamtejszy basen ma zostać otwarty wraz z nastaniem wakacji. – To oczywiście plan, wiele zależy od pogody – słyszymy. Ceny biletów wstępu są jeszcze w fazie ustalania. Jeśli chodzi o godziny otwarcia, to najpewniej pozostaną te, co były, czyli w soboty, niedziele i święta obiekt będzie czynny od 9.00 do 19.00, zaś w tygodniu od 10.00 do 18.00.

Tworków (gm. Krzyżanowice). A jak będzie w przypadku basenu w Tworkowie (ul. Parkowa), znajdującego się nieopodal ruin zamku? – Przewidujemy otwarcie od 26 czerwca br. – odpowiada Małgorzata Krzemien, sekretarz Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. To będzie więc otwarcie basenu po roku przerwy, bo w zeszłym sezonie był nieczynny. Daria Wieczorek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, której podlega to miejsce precyzuje, że najprawdopodobniej obiekt będzie czynny tak, jak w poprzednich latach - czyli w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilety wstępu najpewniej również będą kształtować się na takim samym poziomie co wcześniej. Przypomnijmy, w 2019 roku bilet ulgowy (dzieci i młodzież za okazaniem legitymacji szkolnej, studenci do 26. roku życia za okazaniem legitymacji studenckiej, dzieci w wieku 4-6 lat) kosztował 2,50 zł, a bilet normalny (dorośli) – 8 zł, od godz. 15.00 – 6 zł.

Kuźnia Raciborska. W przypadku Kuźni Raciborskiej, na podstawie umowy użyczenia zawartej z Urzędem Miejskim, przez najbliższe trzy lata miejscowym Ośrodkiem Wodno - Rekreacyjnym „Wodnik” (ul. Brzozowa) zarządza Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Jak dowiadujemy się od dyrektor Anny Kijek, w planach otwarcie tamtejszego kąpieliska jest po 20 czerwca. Bilet wstępu będzie kształtować się w cenach: 3 zł (dziecko) i 7 zł (osoba dorosła). Obiekt najprawdopodobniej będzie czynny codziennie w godzinach 9.00 – 21.00.


Rybnik i powiat rybnicki

Rybnik. Kryta pływalnia "Yntka" (ul. Powstańców Śląskich 42) będzie czynna:

  • od 28 maja do 14 czerwca w godzinach 6.00-22.00
  • od 14 czerwca- 30 czerwca w godzinach 14.00-22.00

Kryta pływalnia "Akwarium" (Boguszowice) będzie czynna od 28 maja:

  • basen sportowy od godz. 6.00 do godz. 22.00
  • basen rekreacyjny od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 - 21.00, w soboty i niedziele od godz. 6.30 do godz. 21.00.

Sauny i jaccuzi nieczynne. Istnieje możliwość telefonicznej rezerwacji terminu skorzystania z basenu (32 423 30 21, wew. 21).

Basen Fundacji Elektrowni Rybnik zostanie otwarty 28 maja. Duży basen będzie czynny codziennie w godz. 6.00 - 22.00. Mały basen będzie udostępniany tylko grupom zorganizowanym.

Kąpielisko Ruda w Rybniku zostanie otwarte najwcześniej 6 czerwca (bieżące informacje dostępne są TUTAJ).

Czerwionka-Leszczyny. Kryta pływalnia (ul. 3 Maja 36a) będzie czynna od 28 maja:

  • poniedziałek - piątek - godz. 12.00 - 20.00
  • soboty - godz. 15.00 - 21.00
  • niedziele - godz. 12.00 - 21.00

Tężnia slonakowa na terenie krytej pływalni zostanie uruchomiona 28 maja. Otwarcie kąpieliska wstępnie zaplanowano na 26 czerwca. Więcej informacji TUTAJ.


Powiat wodzisławski

GorzyceNautica w Gorzycach rozpoczyna działalność 28 maja. Basen będzie otwarty od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 22.00, a w weekendy od 9.00 do 21.00. Obowiązuje reżim sanitarny, czyli basen będzie funkcjonował z 50% obłożeniem. W celu przyśpieszenia rotacji gości dostępne będą wyłącznie bilety 1-godzinne. 

Mszana. Basen w Połomi przechodzi gruntowną modernizację. Otwarcie planowane jest na 1 lipca (piszemy o tym TUTAJ).

Radlin. Dobre wiadomości dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Od 28 maja wznowiona zostaje działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radlinie dla klientów indywidualnych, w tym działalność basenów (50 proc. obłożenia), siłowni fitness oraz sauny (1 os na 15 m kw.). Na widowni otwarte zostanie 50 proc. miejsc. Od 7 czerwca nastąpi zaś wznowienie zajęć aquaaerobiku, a od 12 czerwca - nauka pływania dla dzieci.

Wodzisław. Kryta Pływalnia "Manta" w Wodzisławiu Śl. także przymierza się do otwarcia. - Od 1 czerwca planujemy wznowić działalność dla klientów indywidualnych - mówi Bogdan Bojko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. Dlaczego nie od 28 maja? W MOSiR-e czekają na publikację treści rozporządzenia dotyczącego luzowania obostrzeń. Tak jak w innych ośrodkach, basen ma być dostępny w 50 proc. obłożenia.


Jastrzębie-Zdrój

28 maja kryta pływalnia Laguna w Jastrzębiu-Zdroju wznowi działalność. Pierwsze wejście o godz. 6.10. Grafik wejść dostępny jest na stronie obiektu (kliknij TUTAJ).


Żory

Od piątku 28 maja otwarty będzie również Park Wodny Aquarion w Żorach. Basen jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 20.00 oraz w soboty od godz. 7.00 do godz. 16.00. Od piątku Aquarion będzie dostępny dla odwiedzających w obłożeniu 50 proc. Więcej informacji TUTAJ.


Kietrz

Część powiatu raciborskiego położona jest blisko Kietrza w powiecie głubczyckim. Tamtejsza kryta pływalnia zostanie uruchomiona 29 maja.


Zniesienie kolejnych obostrzeń

Od 28 maja zostaną otwarte siłownie, kluby fitness, solaria. Obowiązywać będzie tam limit osób – max. 1 os. na 15 m2. Otwarte zostaną również baseny, aquaparki i obiekty sportowe zamknięte, przy przy zachowaniu max. 50 proc. obłożenia obiektu oraz udostępnia się publiczności nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc przewidzianych dla publiczności, co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Podczas zajęć i wydarzeń sportowych, poza obiektami sportowymi, będzie obowiązywał limit do 250 osób (źródło: gov.pl).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~takiepytanko (91.192. * .75) 27.05.2021 22:12

Czy zaszczepieni wchodzą w limit czy nie są liczeni w limity na basenie? W limit spotkań nie wchodzą