Pogrom na Jastorze. Jastrzębianie wygrali 9:1

Wysokim zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz między JKH GKS Jastrzębie a Nestą Karawelą Toruń. Jastrzębianie strzelili aż 9 bramek. Gości stać było tylko na jedną.

Od początku meczu to jastrzębianie narzucali tempo grze. Już w 3. minucie pierwszego gola zdobył Martin Ivicic. Sześć minut później do bramki rywala trafił Richard Bordowski. Cały czas JKH GKS Jastrzębie nie dawało przejąć inicjatywy drużynie z Torunia.

Druga tercja podobnie jak pierwsza rozpoczęła się pod dyktando gospodarzy. W 25. minucie precyzyjnym strzałem popisał się Tomasz Kulas. W tej odsłonie goście z Torunia próbowali atakować lecz udało im się zdobyć tylko jedną bramkę. Jej strzelcem był w 38. minucie Milan Baranyk. 10 sekund przed końcem tercji bramkę zdążył dołożyć Błażej Salamon.

Ostatnia tercja była tylko formalnością lecz drużyna z Jastrzębia nie odpuściła. W ostatniej odsłonie padło 5 bramek. Dwa gole zdobył Petr Lipina, który tym samym przekroczył 100 goli w Polskiej Lidze Hokejowej (ma ich teraz 101). Dwa razy do bramki trafiał również Michał Urbanowicz. W ostatniej minucie, oprócz bramki Urbanowicza, krążek do braki Torunia umieścił Tomasz Kulas.

JKH GKS Jastrzębie - Nesta Karawela Toruń 9:1 (2:0, 2:1, 5:0)
9:1 - Tomasz Kulas (Bartosz Dąbkowski, Mateusz Strużyk) 59'

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski (Elżbieciak) - Labryga, Pastryk, Danieluk, Lipina, Bordowski - Górny, Ivicic, Urbanowicz, Drzewiecki, Marzec - Rompkowski, Dąbkowski, Kulas, Kąkol, Strużyk - Salamon.

Nesta Toruń: Plaskiewicz (od 45:06 Witkowski) - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz - Koseda, Smeja, Wróbej, Kalinowski, Baranyk - Lidtke, Porębski, Jankowski, Dzięgiel, Minge - Maj, Ziółkowski, Gościmoński, Chrzanowski, Winiarski.