Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH gromi Zagłębie Sosnowiec 7:0

Dziesiąte zwycięstwo w jedenastym meczu - to aktualny bilans JKH GKS Jastrzębie w ekstralidze! JKH w niedzielę pokonał u siebie Zagłębie Sosnowiec 7:0.

JKH gromi Zagłębie Sosnowiec 7:0

W niedzielę ekipa z Leśnej pokonała u siebie Zagłębie Sosnowiec aż 7:0 (1:0, 2:0, 4:0), dzięki czemu utrzymała pozycję lidera. Obok naszych hokeistów wielkie brawa z trybun Jastora otrzymał także zawodnik gości Dominik Nahunko, który pod koniec zawodów wykazał się niespotykanym gestem fair play, informując sędziów, iż Jakub Gimiński niesłusznie zasiadł na ławce kar. 

Na otwarcie wyniku kibice czekali do 10. minuty, w której po wyłożeniu gumy przez Macieja Urbanowicza do bramki rywali trafił uderzeniem z połowy tercji Henrich Jabornik. Na początku drugiej odsłony rezultat podwyższył Dominik Jarosz, wykańczając ładną akcję całej drużyny. Z podobnym scenariuszem mieliśmy do czynienia w 28. minucie, kiedy przy grze w przewadze serię podań wykorzystał Martin Kasperlik.

W trzeciej odsłonie zmagające się z problemami kadrowymi Zagłębie nie wytrzymało tempa gospodarzy. Kluczem okazała się 45. minuta, w której JKH GKS zdobył dwa gole w zaledwie 45 sekund - ich autorami byli Maris Jass (któremu świetnie podawał Dominik Paś) oraz  Jan Sołtys. Niebawem na 6:0 prowadzenie gospodarzy podwyższył Radosław Sawicki, kapitalnie obsłużony przez Jakuba Michałowskiego. Rezultat ustalił natomiast w ostatniej minucie Maciej Urbanowicz, dobijając strzał z dystansu Martina Kasperlika.

Przy tej okazji należy odnotować także "zero z tyłu", które zaliczył David Marek. Czeski bramkarz JKH miał na swoim koncie m.in. świetną interwencję przy kontrze Roberta Karczochy w 43. minucie. Marek wyjechał naprzeciw szarżującemu Rosjaninowi i boleśnie odczuł zderzenie z nim. Za sprawą dobrej postawy "zasieków" gospodarzy. JKH GKS Jastrzębie pozostaje jedynym zespołem, któremu w tym sezonie Zagłębie Sosnowiec nie strzeliło jeszcze gola. 

W zbliżającym się tygodniu JKH GKS Jastrzębie pojedzie w roli lidera do Janowa, a także rozegra wyjazdowy mecz na szczycie z GKS Tychy. Natomiast na Jastorze widzimy się we wtorek, 29 października o godz. 18:00 na meczu z Comarch Cracovią.

20 października 2019, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
1:0 Jabornik (Urbanowicz, Kasperlik) 09:53
2:0 Jarosz (Górny, Kasperlik) 21:24
3:0 Kasperlik (Rohtla, Jabornik) 27:50 5/4
4:0 Jass (Paś, Ł. Nalewajka) 44:05 5/4
5:0 Sołtys (Jarosz, Gimiński) 44:50
6:0 Sawicki (Michałowski, Paś) 48:16
7:0 Urbanowicz (Kasperlik, Jabornik) 59:02

JKH GKS Jastrzębie: Marek - Jabornik, Kostek, Urbanowicz, Rohtla, Kasperlik - Górny, Michałowski, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka - Gimiński, Jass, Sawicki, Paś, Wróbel - Matusik, Radzieńciak, R. Nalewajka, Kulas, Sołtys.

Zagłębie Sosnowiec: Czernik - Działo, Cunik, Kozłowski, Dubinin, Stoklasa - Kaluza, Horzelski, Oriechin, Karczocha, Jerasow - Charousek, Podsiadło, Bernacki, Tyczyński, Nahunko - Khoperia, Salamon, Stojek, Jaskólski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].