Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JW przegrywa. ZAKSA lepsza w Jastrzębiu

W rozegranym meczu 3. kolejki PlusLigi mistrz Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła z Jastrzębskim Węglem  w trzech setach.

JW przegrywa. ZAKSA lepsza w Jastrzębiu

Szlagierowe spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęło się od regularnej wymiany ciosów. Od stanu 15:15 goście – dzięki skutecznej grze blokiem Łukasza Kaczmarka – odskoczyli na dwa punkty. Pomarańczowi byli przez moment w defensywie, ale przy serwisie Tomasza Fornala doprowadzili do wyrównania (21:21). Zaraz potem zmiennik Jakub Bucki wykorzystał atak z piłki przechodzącej i JW był na czele (22:21). Mistrzowie Polski pokazali klasę, wytrzymali napór Pomarańczowych i wkrótce to oni byli na prowadzeniu.  Przy serwisie Benjamina Toniuttiego kędzierzynianie przechylili szalę wygranej w secie na swoją korzyść (25:23).

Drugi set rozpoczął się dla Pomarańczowych obiecująco. Prowadzili 6:3, ale na dystansie tej partii mistrzowie Polski zaczęli się rozkręcać. Jastrzębscy siatkarze obrali sobie za cel na zagrywce Simone Parodiego, ale Włoch dobrze wywiązywał się ze swych powinności w przyjęciu. Do tego zespół gospodarzy (właściwie od samego początku spotkania) popełniał zbyt dużo błędów w polu serwisowym. Mająca wynik z przodu ZAKSA kontrolowała wydarzenia na boisku. W trakcie seta po stronie JW doszło do zmiany na przyjęciu – Juliena Lyneela zastąpił Dominik Depowski, a z czasem miała miejsce również zmiana podwójna (wejście Vinhedo oraz Buckiego). Obraz gry nie ulegał jednak zmianie. Rozpędzeni kędzierzynianie zwyciężyli w drugiej odsłonie do 21.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyraźnego prowadzenia kędzierzynian (5:0), co już postawiło ich rywali w trudnej sytuacji. Trener Roberto Santilli wprowadził na plac gry Christiana Fromma za Tomasza Fornala, ale mistrzowie Polski  ani na moment nie tracili swojego rytmu gry. Natomiast gra gospodarzy nie mogła się w żaden sposób „zawiązać”. Ponownie wejście Buckiego i Vinhedo nie odwróciło losów partii. Trudną sytuację starał się ratować skuteczny w tym okresie gry Lyneel oraz nieźle serwujący Fromm, ale na pewnie grającą Grupę Azoty ZAKSĘ to było za mało. Kędzierzyński zespół wygrał trzecią część meczu do 20 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 21:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Szalacha, Gladyr, Lyneel, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hain, Bucki, Vinhedo, Depowski, Fromm.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Toniutti, Wiśniewski, Rejno, Śliwka, Parodi, Zatorski (libero) oraz Semeniuk, Baroti, Stępień.

 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Koń (89.64. * .33) 10.11.2019 15:13

JW będzie mistrzem jak prezesem będzie Hanys a nie Gorol. A po za tym "szkoda kasy".

~koń (89.64. * .153) 09.11.2019 19:29

Szkoda kasy

~Kibic (89.72. * .243) 08.11.2019 09:15

Zaksa Pokazała siatkówkę ;)

~Gość (188.147. * .234) 06.11.2019 10:18

Jw czy jastrzębski węgiel to dno i nie będzie nigdy mistrzem. To spółka do wyciągania pieniędzy z jsw.

~Jerzy (5.172. * .205) 05.11.2019 14:30

to ten sam klub. Ze względów prawnych Jastrzębie Borynia stała się spółką akcyjną, gdyż nakazywała to ustawa o sporcie i regulamin Plus Ligi. Podobnie jak z GKS jastrzębie powstała Jastrzębie Borynia. tak więc takie pisanie jak czyni to xyz jest nadużyciem

~xyz (193.46. * .252) 05.11.2019 13:41

i bardzo dobrze.
Dla czego jak przegrywa to JW
A jak wygrywa to Jastrzębski Węgiel ??
Redaktor boi się napisać prawdy?

przypomnijmy że mistrza polski zdobył IVET Borynia, a Jastrzębski Węgiel tego nigdy nie zrobił.