Trudny początek w Gdyni - Arka vs GKS!

27 lutego zostaną wznowione rozgrywki na boiskach 1. Ligi. Podopieczni Pawła Ściebury postarają się kontynuować dobrą formę z końcówki rundy jesiennej, jednak zadanie nie będzie łatwe. GKS już w pierwszym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia, czyli głównym faworytem do awansu zdaniem bukmacherów. Czy goście są w stanie sprawić niespodziankę?

Trudny początek w Gdyni - Arka vs GKS!

Arka Gdynia

Przewagą Arki przed najbliższym spotkaniem powinna być kwestia rytmu meczowego. Piłkarze z Gdyni rozegrali już jedno spotkanie w rundzie wiosennej, ponieważ w ramach Pucharu Polski pokonali Górnik Łęczna 2:1. Z pewnością było to dla nich dobre przetarcie przed rozgrywkami ligowymi. Bukmacherzy – sprawdź specjalny ranking i porównaj oferty powitalne!

Arka w końcówce rundy jesiennej nieźle prezentowała się na swoim boisku, co widać na podstawie statystyk. Gdynianie nie przegrali 3 ostatnich meczów domowych, a poprzedni raz schodzili z boiska pokonani w rywalizacji z GKS-em Bełchatów, co z perspektywy czasu może być gigantycznym zaskoczeniem. Mimo wszystko Arka musi poprawić grę na swoim obiekcie w rundzie wiosennej, jeśli realnie chce spoglądać w stronę bezpośredniego awansu. 14 z 24 wywalczonych punktów, to nie jest dobry wynik, jeśli spojrzymy na bilanse pozostałych drużyn. Arka ma zaledwie 50% wygranych domowych spotkań i nie przekłada zdobytego doświadczenia z Ekstraklasy na rozgrywki 1. Ligi.

W dwóch ostatnich meczach pomiędzy tymi zespołami górą była drużyna z Gdyni. Pierwsze spotkanie obu drużyn z obecnej kampanii zakończyło się treningiem strzeleckim dla spadkowicza z Ekstraklasy, jednak biorąc pod uwagę aktualną formę, a także fakt, że GKS mocno poprawił się na finiszu rundy – tym razem gospodarze nie powinni mieć tak łatwej przeprawy.

Z typerskiego punktu widzenia warto zaznaczyć, że w 3 ostatnich meczach tych drużyn nie było wyniku BTTS z oferty bukmacherów.

Statystyki – Arka Gdynia:

 • Arka zdobyła dokładnie jednego gola w dwóch ostatnich meczach domowych.
 • Gdynianie nie przegrali w 3 ostatnich meczach domowych.
 • Ostatnią porażkę u siebie Arka zanotowała z GKS-em Bełchatów.
 • Arka u siebie wygrała 50% meczów domowych.
 • Gdynianie wywalczyli 14 punktów z 24 możliwych na swoim obiekcie.
 • Arka straciła 7 bramek na swoim obiekcie od początku rozgrywek.
 • W 3 ostatnich meczach tych drużyn nie było wyniku BTTS.
 • Arka wygrała 2 ostatnie mecze z tym rywalem.
 • W dwóch poprzednich starciach Arka zachowała czyste konto.

GKS Jastrzębie

Podopieczni Pawła Ściebury dzięki dobrej końcówce rozgrywek poprawili swoją sytuację w tabeli, jednak nadal muszą spoglądać za siebie. Sytuacja GKS-u ciągle jest sporą niewiadomą, tym bardziej że różnica między nimi, a Resovią nie jest zbyt duża. Jeśli dodamy do tego fakt, że Podbeskidzie w Ekstraklasie było w podobnej sytuacji, co drużyna z Rzeszowa, to z pewnością jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte.

Jastrzębianie wygrali 3 z 5 ostatnich delegacji, więc kibice tego zespołu z pewnością liczą na podtrzymanie dobrej formy w Gdyni, jednak muszą zdać sobie sprawę, że będzie to niezwykle trudna przeprawa. Bukmacherzy nie dają gościom większych szans na wywalczenie, chociażby jednego punktu. Być może jest to związane z faktem, że GKS historycznie nie lubi remisować – w obecnej kampanii nie podzielił się punktami od października w delegacjach.

Jastrzębianie nie zachowali czystego konta w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych na boiskach 1. Ligi, co powinno być wodą na młyn dla gospodarzy. Warto jednak podkreślić, że w 3 z 6 poprzednich starć zanotowali wynik BTTS, więc stać ich na zdobycie bramki w nadchodzącym spotkaniu.

GKS miał swoje problemy w rundzie jesiennej, szczególnie z zespołami, z którymi grali na początku rozgrywek. Jednym z nich była właśnie Arka czy podopieczni Pawła Ściebury zaprezentują całej lidze postęp, który wykonali w tym czasie?

Statystyki – GKS Jastrzębie:

 • GKS Jastrzębie przegrał ostatnie spotkanie w Gdyni 1:0 w 2008 roku.
 • Pierwsze spotkanie tych drużyn w obecnej kampanii zakończyło się wyraźnym zwycięstwem Arki.
 • Dwa ostatnie mecze wyjazdowe tej drużyny to wyniki +2,5 gola.
 • GKS nie zachował czystego konta w dwóch poprzednich meczach wyjazdowych.
 • Jastrzębianie wygrali 3 z 5 poprzednich delegacji.
 • GKS Jastrzębie od października nie zanotował remisu w delegacji.
 • 3 z 6 ostatnich meczów wyjazdowych tej drużyny to wyniki BTTS.
 • GKS Jastrzębie ostatni raz wygrał z Arka w 2007 roku.

Bukmacherzy – co można typować?

Na podstawie oferty bukmacherów widać, że Arka Gdynia jest tutaj wyraźnym faworytem i każdy inny wynik, niż zwycięstwo tego zespołu byłby wielkim zaskoczeniem. Pierwsze spotkanie obu drużyn pokazało różnicę między tymi drużynami, jednak trzeba pamiętać, że pół roku w świecie piłki to nożnej, to bardzo dużo czasu, a GKS od tej pory znacząco się poprawił. Pytanie, czy na tyle, aby wywalczyć punkty w Gdyni.

Podopieczni Pawła Ściebury wygrali w 3 z 5 ostatnich delegacji, jednak przerwa zimowa mogła wybić ich z dobrego rytmu. Skoro bukmacherzy uważają, że murowanym faworytem tej potyczki są gospodarze, to proponują niskie kursy za gola Arki Gdynia. W związku z tym szanse na bramkę po stronie gości są niedoszacowane, a to daje nam przestrzeń do wybrania ciekawej propozycji. W ofercie legalnych bukmacherów znajdziesz między innymi typ na wynik BTTS, czyli z golem obu stron. Takim wynikiem zakończyły się 3 z 6 ostatnich delegacji GKS-u Jastrzębie. Arka zanotowała taki rezultat również w ramach meczu Pucharu Polski, który rozegrała na swoim boisku.

W ofercie bukmacherów znajdziesz wiele propozycji przed rozpoczęciem tego meczu. Zakłady specjalne, żółte kartki, rzuty rożne i sporo innych opcji. Zapoznaj się z ofertą i sprawdź, kto ma najwyższe propozycje.

 

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM. Na Twitterze - @Mati_N95

 

Artykuł partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].