Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwszy krok do mistrzostwa. JKH wygrywa z Cracovią

JKH GKS Jastrzębie znakomicie rozpoczął walkę w finale Mistrzostw Polski! W piątkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera pewnie i zasłużenie pokonali w pierwszym spotkaniu o złoto Comarch Cracovię 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), obejmując tym samym prowadzenie w tej rywalizacji. Drugi pojedynek już w sobotę o godz. 18:30.

Pierwszy krok do mistrzostwa. JKH wygrywa z Cracovią

Pierwsza tercja upłynęła pod znakiem niezwykle szybkiego tempa gry. Nasz zespół stworzył co najmniej trzy dobre okazje do otwarcia wyniku, ale Robert Kowalówka poradził sobie ze strzałami Marka Hovorki, Zacka Philipsa i Jirziego Klimiczka. W obronie również spisywaliśmy się przyzwoicie, czego dowodem było spokojne przetrzymanie osłabienia.

Początek drugiej tercji także należał do gospodarzy. W 24. minucie Dominik Paś obsłużył znakomitym podaniem Radosława Nalewajkę, ale ten nieczysto uderzył krążek, będąc tuż przed Kowalówką. Chwilę potem formę bramkarza Cracovii bombą z dystansu sprawdził Martin Kasperlik. W 30. minucie golkiper "Pasów" wreszcie skapitulował i stało się to za sprawą wspomnianego chwilę wcześniej szybkiego Czecha. To właśnie Kasperlik ruszył z rajdem po lewym skrzydle, zostawił za plecami obrońców i otworzył wynik meczu. Na tego gola Cracovia mogła odpowiedzieć kilkadziesiąt sekund później, ale Patrik Nechvatal zatrzymał szarżującego Stepana Csamango. Na szczęście jastrzębianie nie pozwolili gościom dojść do głosu i w 36. minucie podwyższyli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Roman Rac. W końcówce drugiej odsłony zagotowało się pod naszą bramką, a krakowianie unieśli nawet ręce w geście radości ze strzelenia bramki. Ostatecznie jednak po analizie wideo sędziowie nie dopatrzyli się gola kontaktowego.

W trzeciej tercji nie było aż tylu emocji. Podopieczni Roberta Kalabera sprawnie kontrolowali przebieg gry, mądrze utrzymując gumę możliwie daleko od bramki Nechvatala. W 53. minucie zmroziła nas sytuacja, w której mocne uderzeniem krążkiem w twarz otrzymał Maris Jass. Dziękować Opatrzności, że niezniszczalny Łotysz o własnych siłach był w stanie zjechać z tafli. Ostatnią nadzieją rywali była kara dla Philipsa, w trakcie której paradoksalnie to nasz zespół stworzył bardziej dogodne okazje do gola. Na finiszu zawodów trener Rudolf Rohaczek zdjął z lodu Kowalówkę, co skrzętnie wykorzystał Maciej Urbanowicz ustalając wynik na okazałe 3:0.

W rywalizacji do czterech zwycięstw JKH GKS Jastrzębie prowadzi zatem 1-0. Miejmy nadzieję, że także sobotni drugi mecz przyniesie nam równie dużo radości!

26 marca 2021, Jastrzębie-Zdrój, 17:30
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
1:0 Kasperlik (Rac) 29:21
2:0 Rac (Phillips) 35:30
3:0 Urbanowicz 59:01 (do pustej bramki)

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Kasperlik, Rac, Sawicki - Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips - Horzelski, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś - Michałowski, Sevcenko, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~I co dalej??? (89.64. * .234) 27.03.2021 08:55

Mimo kłamstw,szaleństwa grypowego,obostrzeń bezprawnych,łamania kontytucji mała kropelka radości.
Dziękujemy my Polskie kobiety.