Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jednorazowo 860 zł i powrót do rozmów w połowie listopada

Po siedmiogodzinnych negocjacjach wczoraj (23.09) związki zawodowe Polskiej Grupy Górniczej podpisały z Zarządem PGG dwa porozumienia: o wypłacie 10 grudnia br. jednorazowej premii w wysokości 860 zł brutto oraz o utrzymaniu obowiązujących dotąd dopłat do przepracowanych dniówek w wysokości od 18 do 32 zł.

Jednorazowo 860 zł i powrót do rozmów w połowie listopada
Fot. Adam Gawęda/Facebook

Poza tym w połowie listopada, po analizie wyników ekonomicznych PGG po trzech kwartałach tego roku, mają się odbyć rozmowy na temat kolejnych postulatów związkowców, którzy chcą w przyszłym roku podwyżki płac o 12 proc. Szef górniczej Solidarności Bogusław Hutek podkreślił, że związkowcom zależy także na włączeniu dopłat do dniówek do kwoty bazowej, od której naliczane są tzw. barbórki i 14 pensja.

W poniedziałkowych rozmowach wzięli także udział minister energii Krzysztof Tchórzewski i wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo Adam Gawęda. Zarówno wiceminister, jak i Prezes PGG Krzysztof Rogala, po zakończeniu negocjacji podkreślali dobry klimat rozmów mimo rozbieżnych interesów ekonomicznych oraz odpowiedzialne podejście strony społecznej.

- To daje też nadzieję, że ambitny plan inwestycyjny PGG, dotyczący m.in. udostępniania nowych wyrobisk i uruchamiania nowych ścian wydobywczych, będzie realizowany – podsumowuje wiceminister Gawęda.

O postulatach górniczych z sierpnia br. pisaliśmy tutaj:

https://www.nowiny.pl/gornictwo/154047-gornicy-z-pgg-domagaja-sie-podwyzek-dajcie-nam-troche-tego-tortu.html

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Sobraski (91.225. * .128) 25.09.2019 11:30

Dokładnie jedynie prywatyzacja zakładów pozwoli rozwijać się i osiągać zyski. W prywatnych firmach najważniejszy jest zysk, w państwówce liczy się tylko przetrwanie i nie rozwijanie. Widać to w wszystkich urzędach, jeżeli urząd nie wyda większej kwoty (zaoszczędzi nasze pieniądze co powinno być dobre) wtedy dostanie mniej pieniędzy na wydanie, dlatego ławki, mosty, schody kosztują po 20 tysięcy zamiast 2 tysiące. A timersman niech się jeb nie w głowę, cała unia jest upolityczniona i nie liczy się dobro obywateli a ich własne interesy(kto da wiecej tak glosujemy)

~do_ja_i_ty (83.30. * .151) 25.09.2019 07:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Węgiel to nie tylko paliwo do CO ale i energia elektryczna, niewskazane jest zamykanie. Żeby wszystko miało ręce i nogi trzeba dokończyć prywatyzację. Tylko wtedy górnictwo będzie zyskowne i ekonomicznie wydolne. Bo, wszystko co jest państwowe jest ociężałe. Przerośnięte, niewydajne i w efekcie drogie, marnej jakości. Mógłbym przytoczyć jakiś przykład ale wylejecie wiadro g**na na mnie.

Co do uniji naszej wspaniałej się zgadzam, wykończą nas w białych rękawiczkach, jeszcze nic dobrego od nich nie przyszło.

~ja_i_ty (94.254. * .203) 24.09.2019 20:38
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Ja proponuję nie kupować węgla. Wtedy dojdzie do szybszej likwidacji kopalń. Płacić to dopiero będziemy. Timmermans nam da popalić za tyn wongel.

~tratrak (5.184. * .134) 24.09.2019 19:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

do (83.27. * .84) państwo dotuje to co do niego należy a że z Twoich i moich podatków to już sprawa rządzących, masz okazję sprzeciwić się wydawaniem Twoich podatków na PGG 13 października

~Czololo (37.30. * .5) 24.09.2019 19:41
oceniono 9 razy
-5
Zgłoś

Wybory idą to kupili głosy. Podziękujmy Adasiowi w najbliższych wyborach. PIS to zło!

tuka1 24.09.2019 19:16
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

Czy się robi czy się leży 800 się należy powinni dostać tylko oddziały które wykonują plan wydobycia - gdzie tu motywacja

~do_do_ciekawy (83.27. * .84) 24.09.2019 19:06
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Problem jest taki że państwo te swoje firmy dotuje naszymi pieniądzmi. Kiedy jest dobra koniunktura przeżerają wszystko, kiedy kryzys to trzeba do nich dopłacać. W zamian dostajemy drogi węgiel, szkody górnicze i masę młodych emerytów którzy chodzą do pracy.

~do_ciekawy (46.134. * .112) 24.09.2019 17:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

przecież PGG to spółka skarbu państwa i to państwo decyduje o dotacjach i dotuje swoje firmy wiec w czym problem ?

~Myslacyxyz (31.0. * .215) 24.09.2019 14:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Premia? Za pewne kosztem barborki i wynagrodzeń!!!

~ciekawy (188.146. * .195) 24.09.2019 13:57
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

https://biznesalert.pl/pgg-zadluzenie/

Rozumiem że długi spłacone ze można przejadać zyski , Najwyżej za kilka miesięcy kolejne "dokapitalizowanie" z naszych podatków

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1269787%2Cpolska-grupa-gornicza-dokapitalizowana-kwota-300-mln-zl.html

cocolino 24.09.2019 13:46
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Zamilczcie przed wyborami za 860 zł, a potem ugryźcie nas w dupę bo nie będziecie potrzebni na 4 lata.