Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AMG RAILING - Tu pracuje się dobrze

To oni realizują projekty, które docierają do najdalszych zakątków Europy. Dla nich też nie ma rzeczy niemożliwych. AMG Railing jest wszechstronnym dostawcą balustrad systemowych całoszklanych. Obecnie firma mieści się na terenie Krzanowic. Już w 2021 roku swoją siedzibę zlokalizuje w nowym miejscu przy ulicy 1 Maja w Raciborzu. Wraz z rozwojem firmy otwierają się nowe możliwości oraz kolejne miejsca pracy.

AMG RAILING - Tu pracuje się dobrze
Fot. Jedna z ostatnich realizacji - Koksijde w Belgii

Z powiatu raciborskiego na całą Europę

Spółka AMG Railing jest częścią holenderskiego holdingu AMG Railing Group B.V., który specjalizuje się w produkcji systemów do balustrad. W Polsce firma swoją działalność rozpoczęła w 2015 roku. Stało się to za sprawą Piotra Polaczek, mieszkańca Raciborza, który będąc związany ze spółką w Holandii, powrócił z zagranicy, aby rozwijać jej działalność w rodzinnych stronach. Początkowo tutaj, na miejscu, zajmował się handlem profilami do balustrad całoszklanych. Plany jednak szybko się zmieniły, bo postanowiono przenieść całą produkcję z zagranicy do Polski. – Zapadła taka decyzja, dlatego, że na terenie Holandii nie mieliśmy swojej firmy produkującej balustrady. Wówczas współpracowaliśmy z podwykonawcami. Z czasem otrzymywaliśmy coraz więcej zamówień, więc wygodniej było założyć własną spółkę i przenieść wszystko do naszego kraju – wspomina kierownik operacyjny Piotr Polaczek. Produkcję balustrad w Polsce, w podraciborskich Krzanowicach, rozpoczęto 1 kwietnia 2017 roku.

AMG Railing sp. z o.o. oferuje produkty najwyższej jakości, skuteczne porady, przejrzystą dokumentację i konkurencyjne ceny. Firma swoją ofertę kieruje do inwestorów budowlanych, a głównym rynkiem zbytu jest Holandia i Belgia. Jak przyznaje w rozmowie z nami kierownictwo firmy wszystkie zlecenia, jakie otrzymali, nawet te najbardziej wymyślne zostały wykonane. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. – Każdy nasz projekt jest inny, a do klienta podchodzimy indywidualnie – zaznacza kierownik produkcji Roman Miensopust.

Fot. Principal Place, Londyn

Wiarygodny pracodawca

Wraz z rozwojem firmy pojawiły się nowe możliwości. W 2018 roku zapadła decyzja o zakupie działki budowlanej położonej przy ulicy 1 Maja w Raciborzu. W tym roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby. Za nami połowa pierwszego etapu prac, w czasie której postawiona została konstrukcja magazynowo – produkcyjna o powierzchni 3300 mkw. Dodatkowo około 800 mkw. zaplanowano na powierzchnię biurową.

Piotr Polaczek, kierownik operacyjny

Wśród pracowników najbardziej cenimy uczciwość. Ważne jest także podejście do pracy oraz samodyscyplina. O resztę zatroszczymy się już my, aby pracownik został z nami na długie lata.

Fot. Plac budowy w Raciborzu, ul. 1 Maja (teren po byłej cukrowni). Do zagospodarowania przeznaczone jest 3800 mkw., na ktorych powstana hale magazynowo-produkcyjne i biurowiec.

Największym kapitałem firmy są ludzie. Obecnie strukturę AMG Railing sp. z o.o. tworzy prawie 45 osób, natomiast jeszcze w tym roku przeprowadzony będzie nabór na stanowiska pracowników produkcyjnych, opiekunów ds. klientów zagranicznych, oraz projektantów. Firma AMG Railing sp. z o.o. to stabilny i wiarygodny partner. Zatrudniając, oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, umowę o pracę z pełnymi świadczeniami, system szkoleń wdrażających, niezbędne narzędzia pracy, a także wiedzę i doświadczenie oraz miłą atmosferę. Firma bazuje na długoterminowej współpracy z pracownikami

Fot. Czteroosiowe centrum obróbcze CNC MECAL służy do obróbki aluminiowych elementów balustrad.

– Jestem związany z tą firmą prawie od początku, kiedy rozpoczęła swoją działalność na terenie Polski. Po tym czasie mogę stwierdzić, że daje ona duże możliwości rozwoju – mówi nam Roman Miensopust. Dla kierownictwa priorytetem jest, aby każdy przychodził z przyjemnością do pracy. – Najważniejsza jest dla nas atmosfera wśród pracowników - dostrzega kierownik produkcji.

Roman Miensopust, kierownik produkcji

Dobry pracownik to zaufany pracownik, na którym można zawsze polegać. To w firmie jest najważniejsze, bo na tym budujemy kapitał. Wiadomo, że doświadczenie przychodzi z czasem, ale uczciwość, sumienność, zaangażowanie i podejście do wykonywanego zawodu decyduje o tym czy pracownik jest dobry.

Ważny certyfikat

Co ważne, firma AMG Railing sp. z o.o. może pochwalić się statusem AEO (z angielskiego Authorised Economic Operator, po polsku tzw. Upoważniony Zaufany Przedsiębiorca). Otrzymują go przedsiębiorcy wiarygodni i wypłacalni. – Dla naszych kontrahentów jest to bardzo ważny certyfikat, który stawia nas w świetle wiarygodnego przedsiębiorcy, obecnie jak i na przyszłość – zauważa Ewa Kopeć, specjalista ds. eksportu. Posiadanie takiego certyfikatu świadczy o wiarygodności spółki, upraszcza procedury pomiędzy firmą, a administracją celną i obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. (mad)

Ewa Kopeć, specjalista ds. eksportu

Pracę w AMG Railing cenię za duże możliwości rozwoju, a także za to, że każdy dzień przynosi wyzwania. Panuje tutaj dobra atmosfera, na koleżankach, kolegach i przełożonych zawsze można polegać. W firmie pracuję od prawie dówch lat i nie żałuję decyzji zatrudnienia się tutaj.

Fot. Scheveningen, Holadnia

Fot. Heemstede, Holadnia

   

AMG Railin sp. z o.o.
47-470 Krzanowice, ul. Tylna 5a
tel. 32 726 75 46
www.amgrailing.pl
info@amgrailing.pl

Pobierz prezentację w pdf >>> AMG_01.12.2020.pdf

Prezentacja jest publikowana w ramach drugiego społecznego projektu medialnego na rynku pracy i edukacji, w aż 6 produktach reklamowych w unikatowym pakiecie przygotowanym przez Wydawnictwo Nowiny - wydawcę Nowin Raciborskich, Nowin Wodzisławskich, Magazynu Rybnickiego, portalu Nowiny.pl i serwisu Praca.nowiny.pl

Jesteś pracodawcą lub zarządzasz placówką edukacyjną? Chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie?

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl   

Zobacz również szczegóły tutaj https://www.nowiny.pl/161538-jestes-pracodawca-lub-zarzadzasz-placowka-edukacyjna-mamy-projekt-dla-twojej-firmy.html

Tekst sponsorowany