Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa w raciborskim szpitalu. Wynik badania jednej osoby już jest, druga jeszcze czeka

Dobre wieści ze Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Do szpitala dotarł ujemny wynik badania jednego z pacjentów przyjętych na oddział zakaźny z objawami koronawirusa.

Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa w raciborskim szpitalu. Wynik badania jednej osoby już jest, druga jeszcze czeka

Obecnie na oddziale zakaźnym Szpitala Rejonowego w Raciborzu przebywa pięć osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem. To mieszkańcy Rybnika (czterech mężczyzn i jedna kobieta).

Oprócz nich na oddział zakaźny przyjęto jeszcze trzy osoby wykazujące objawy zarażenia. W przypadku jednej z nich wynik badania okazał się ujemny, o czym informowaliśmy już wczoraj (szczegóły: Do szpitala w Raciborzu trafiły kolejne osoby z podejrzeniem koronawirusa).

Jeden wynik ujemny, na drugi jeszcze czekamy

11 marca około godz. 12.00 dyrektor Ryszard Rudnik poinformował nas, że do szpitala wpłynął wynik badania kolejnej osoby. I tym razem w organizmie pacjenta nie potwierdzono obecności koronawirusa.

Tym samym na oddziale zakaźnym znajduje się jeszcze jeden pacjent, co do którego nie ma pewności, czy jest zarażony koronawirusem. Personel szpitala czeka na wynik badania tej osoby. Dyrekcja nie podaje informacji o płci, wieku oraz miejscu zamieszkania pacjenta.

Zachorowania na Śląsku

Dodajmy, że do tej pory koronawirusa stwierdzono u ośmiu mieszkańców województwa śląskiego - pięć z nich to wspomnieni mieszkańcy Rybnika, trzy kolejne zachorowania odnotowano 10 i 11 marca w Cieszynie.

Dodatkowe informacje

Przypominamy, że oddział zakaźny Szpitala Rejonowego w Raciborzu jest placówką referencyjną dla powiatów raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego, Rybnika, Żor oraz Jastrzębia-Zdroju. To osobny budynek, który nie jest połączony z pozostałymi oddziałami szpitalnymi oraz poradniami specjalistycznymi.

Na terenie szpitala nadal obowiązują dodatkowe środki ostrożności - wejść do lecznicy można tylko wejściem głównym, utrzymano zakaz odwiedzin. Szpital nadal przyjmuje pacjentów planowych. Takie osoby powinny pamiętać o zabraniu ze sobą rzeczy potrzebnych w trakcie hospitalizacji (ze względu na wspomniany zakaz odwiedzin i brak możliwości doniesienia tych przedmiotów przez członków rodziny czy znajomych).

Ludzie

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Marta7890 (5.184. * .186) 11.03.2020 21:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do Bsck - o czym Ty mówisz, człowieku? Ten rodzaj koronawirusa był w Polsce jeszcze zanim oficjalne stwierdzono go u pierwszej, czy drugiej osoby. Nie masz nawet pojęcia, ile niepotwierdzonych medycznie a zarażonych przypadków jest w Polsce i w Europie. Tysiące więcej, uwierz.

~Bsck (31.0. * .113) 11.03.2020 20:57
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Lisek (79.124. * .48) 11.03.2020 13:11
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Najgorsza jest glupota ludzka, słysząc i widząc co dzieje się we Włoszech, jadą tam na narty bo tanio. Niewiem jak nazwać takich osobników?

~JakaśSła (188.147. * .179) 11.03.2020 12:57
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Bez jedzenia nie przeżyjesz więc sklepów nie ruszają. Większość innych spraw można odpuścić.

We Włoszech leczą wybranych a pozostalych ludzi skazują na śmierć. Rozumiecie jakie jest zagrożenie i że to nie czas na przepychanki i pierdoły?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25777366,koronawirus-we-wloszech-brakuje-respiratorow-lekarze-musza.html