Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak Eko-Okna dbają o bezpieczeństwo pracowników w czasie epidemii?

Największy pracodawca w regionie wydał już ponad milion złotych na zakup maseczek oraz płynów do dezynfekcji. Wszystko po to, aby uchronić pracowników przed zakażeniem w miejscu pracy.

Jak Eko-Okna dbają o bezpieczeństwo pracowników w czasie epidemii?
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl/Eko-Okna)

Do redakcji Nowin docierają sygnały, że w Eko-Oknach nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa. - Rozumiem iż firma chce zarabiać dlatego pracuje i nie ogranicza produkcji, lecz jednak ważne byśmy szanowali siebie nawzajem i pilnowali oraz przestrzegali wszystkich zasad wprowadzonych przez premiera - napisał do nas jeden z Czytelników. W liście do redakcji wskazał m.in. na tłok jaki panuje w autobusach oraz przy punkcie odbicia karty. Zwróciliśmy się do Eko-Okien z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.

Tu nie chodzi tylko o zysk

Zarząd Eko-Okien zapewnił nas, że w firmie przestrzega się norm sanitarnych. Leży to nie tylko w interesie firmy, ale również samych pracowników.

- Firma nadal pracuje, ale nie chodzi tylko o zysk, tak jak sugeruje czytelnik. Gdy firma wpadnie, co się stanie z ludźmi, którzy stracą pracę? Staramy się nie dopuścić do sytuacji, w której trzeba będzie zamknąć zakład i właśnie dlatego wprowadziliśmy szereg obostrzeń sanitarnych - słyszym od zarządu firmy.

Wietrzenie hal i mycie rąk

Eko-Okna zostały podzielone sześć stref, w ramach których realizuje się produkcję. Przemieszczanie pracowników pomiędzy tymi strefami jest możliwe tylko w sytuacjach koniecznych. Przestrzegane są niezbędne odległości między pracownikami. Ponadto co trzy godziny odbywa się wietrzenie hal i pomieszczeń biurowych.

Każdy pracownik może opuścić stanowisko pracy w celu umycia rąk. Cała załoga została wyposażona w indywidualne dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz maseczki ochronne. Te ostatnie można pobierać codziennie na portierniach przy wejściu do zakładu oraz w punktach BHP.

Aby uniknąć gromadzenia się wielu osób na niewielkiej przestrzeni, zamknięto zakładową stołówkę. Zamiast tego każdy pracownik otrzymuje codziennie bezpłatny posiłek regeneracyjny (bułka z warzywami i świeżo wyciskany sok z marchwi, jabłek i cytrusów).

Kto może, pracuje zdalnie

W firmie zakazano pracownikom gromadzenia się w grupach powyżej dwóch osób. Prowadzony jest również selektywny pomiar temperatury pracowników.Jeśli charakter pracy na to pozwala, pracownik może pracować zdalnie. Ci, którzy nie mają takiej możliwości, często korzystają z firmowego transportu. - W autobusach zakładowych kierowca bezwzględnie przestrzega zasad wskazanych przepisami o ograniczonej ilości przewożonych osób (tam gdzie było to konieczne, dodano dodatkowe busy) - informuje zarząd przedsiębiorstwa.

Obowiązkowe noszenie maseczek

Na zakończenie warto wspomnieć, że na terenie firmy oraz w autobusach pracowniczych wprowadzono już obowiązek noszenia maseczek. Za przestrzeganie tego oraz innych obowiązków sanitarnych odpowiadają kierownicy oraz kadra zarządzająca. Aby zasady były przestrzegane, w firmie przewidziano kary za ich złamanie.

- Powyższe działania w naszym przekonaniu powinny zabezpieczyć naszych pracowników podczas przebywania na terenie zakładu przed przenoszeniem się wirusa jak i poczuciu bezpieczeństwa zdrowotnego. Jesteśmy zdeterminowani w realizacji wszelkich działań mających zabezpieczyć naszych pracowników przed zagrożeniami epidemiologicznymi – kończy zarząd Eko-Okien.

(żet)


Dobro pracownika na pierwszym miejscu

Wszystkie realizowane przez władze spółki działania mają przede wszystkim na względzie dobro pracownika i jego bezpieczeństwo, gdyż takie podejście realizujemy już od wielu lat bacząc z troską o byt naszych pracowników.

Szczególnie w dzisiejszej dobie zagrożenia wirusowego, odpowiedzialne działanie firmy to nie tylko walka z wirusem ale konieczność zapewnienia bytu kilku tysięcy rodzin poprzez utrzymanie miejsc pracy i przetrwanie firmy w tych trudnych czasach. Gdyż każdy obserwujący funkcjonowanie gospodarki w obecnych czasach przewiduje że gdy ustanie pandemia, kolejnym wyzwaniem będzie walka z 30 % bezrobociem i walką o zapewnienie dochodu rodzinie.

Dlatego przy tej okazji składamy ogromne podziękowania dla Naszych Pracowników za dojrzałe podejście do codziennego trudu pracy i pomoc w walce o utrzymanie miejsc pracy i funkcjonowanie zakładu w tej bardzo trudnej sytuacji gospodarczej.

Dzisiaj zatem przyszedł czas by wszelkie instytucje, firmy jak i mieszkańcy w naszym regionie wzajemnie sobie pomagali, niosąc pomoc i wzajemne zrozumienie w tym trudnym czasie.

Zarząd firmy Eko-Okna S.A.

16 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PracownikA (31.0. * .120) 08.04.2020 15:12

To się zwolnijcie i idzcie tam gdzie jest lepiej nikt Was siłą nie trzyma i przestańcie już te brednie pisać bo czytać już tego nie można, wieczne narzekanie.

~EkoBeka (77.111. * .128) 08.04.2020 09:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Bułeczka i soczek za friko i fizole są już wniebowzięci hahaha

~Marek__ (83.10. * .136) 08.04.2020 08:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jakby firma zawiesiła działalność dostalibyście 1900 do ręki i wypowiedzenia.
Po tym bałaganie do pracy wróci pewnie 30-40% kadry, reszta będzie musiała odczekać kilka miechów zanim znów ruszą przyjęcia.
Ciekawe co wtedy będziecie pisać. A może zaczniecie sie modlić z Mateuszem bo nic innego nie zostanie.

Pokazać ktos może inny zakład który daje bułę i soczek dzień w dzień za free?
Biedactwo maskę musi wyprać w domu. Idź i kup - średnia cena na mieście 8 zł.

~Vit (77.252. * .157) 08.04.2020 05:34
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Jak slysze gadki durnych ludzi typu cieszcie sie ze macie prace to mnie ch... bierze.Zczego ze narazamy zycie i zdrowie a oni obcinaja co mozna.

~politycznyzanawca (37.30. * .182) 08.04.2020 00:22
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Eko okna robią, bo Prezes jest na tyle kumaty i wie, że ewentualne zamknięcie całego zakładu mogłoby zaważyć na jego losie. Zakład musi funkcjonować, może na mniejszych obrotach, ale musi. Trochę tych aut jedzie w stronę autostrady więc ktoś zamawia. Środki ochrony są wydawane, kładą na to duży nacisk, a ktoś sieje niepotrzebny ferment. Ja wiem, że niektórzy pracownicy chcieliby żeby zakład stanął, oni do domu i jeszcze żeby pensja wpływała na konto, a najlepiej z premią. Tak się nie da. Jako mieszkaniec Raciborza nie będący pracownikiem eko życzę, aby zakład ten okres przeszedł bez problemów.

~Byłypracownik (5.173. * .164) 07.04.2020 23:55
oceniono 4 razy
-4

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pakowacz (188.147. * .168) 07.04.2020 22:25
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Firma dba o pracowników. Płyny, maski i pozostałe środki ochronne to prawda. Gratis posile. Wiadomo że nikt nie jest zadowolony z czasowego zawieszenia premii, ale starają się utrzymać zespół. Nie powinniśmy narzekać. Doceńcie to co macie.

~Konar (77.111. * .243) 07.04.2020 22:00
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Tyle wydali to trzeba teraz zabrać premię pracownikom.Miłujcie się !

~pracownik43 (37.248. * .191) 07.04.2020 21:37
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

wiecznie tylko narzekacie komu się nie podoba niech sie zwolni wielki szacun dla prezesa z pozdrowieniami były pracownik

~konstytuta (37.130. * .149) 07.04.2020 21:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

najważniejsze,że konstytucji niejaki wajdaman pilnuje.reszta to pikuś i balony do nieba.ora et colabora.

~Wdzięczny (5.173. * .222) 07.04.2020 21:02
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Zwolnijcie sie.... Dla mnie jest bezpiecznie każe wam ktos chodzić do pracy.... cieszcie sie bo za nie długo bd kopal rowy za 1900 ci co sie boja niech sie zwolnia abo petycja na bezpłatny dziękuje

MariuszMaxWalonko 07.04.2020 20:48
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Mati się ciągle modli - przez wiele lat myślał, że może wszystko a teraz wielki nawrócony.. :) za późno chłopie swoje błędy zrozumiałeś

~PracownikA (5.60. * .224) 07.04.2020 20:47
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Po co masz prać maskę w domu ja się pytam skoro codziennie przed wejściem na zakład dostajesz nowa

~PracownikA (5.60. * .224) 07.04.2020 20:45
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

To co Zarząd napisał jest prawdą , dbają o nasze bezpieczeństwo no ale jak zwykle jest wielu którym ciągle coś nie pasuje, nie wiem czego chcieliby więcej. Powinni się cieszyć że zakład nadal funkcjonuje i mają pracę.

~Narek (88.156. * .124) 07.04.2020 20:42
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

A maski kaza prac w domu.

~heh (87.207. * .195) 07.04.2020 20:14
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Wiemy jak dbają, baloniki puszczają i koronawirus załatwiony...