Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szpital zakaźny w Raciborzu: lekarz zakażony koronawirusem

Jak ustaliliśmy, stwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z lekarzy, który aktualnie pracuje przy pacjentach chorych na COVID-19.

Szpital zakaźny w Raciborzu: lekarz zakażony koronawirusem

Personel współpracujący z lekarzem został poddany izolacji. Oddział oraz cały szpital funkcjonują normalnie. - Tak zorganizowaliśmy naszą pracę, żeby przypadki zakażenia wśród kadry nie dezorganizowały działalności oddziałów i szpitala - mówi dyrektor Ryszard Rudnik.

To już trzeci przypadek, gdzie wśród kadry medycznej szpitala zakaźnego stwierdzony został koronawirus. Pierwszy dotyczył lekarza, który pracował w raciborskim szpitalu przed przekształceniem placówki w szpital zakaźny. Kolejną chorą na COVID-19 była pielęgniarka z grupy medyków przysłanych przez wojewodę śląskiej nakazem pracy.

Obecny przypadek dodatniego wyniku badania na oznaczenie obecności koronawirusa dotyczy lekarza jednego z oddziałów szpitalnych. - Nie podam, o który oddział chodzi, bo czasy są takie, że na kadrę medyczną z zakażeniem patrzy się w negatywny sposób. Rodzi to niepotrzebne zachowania wobec tych ludzi, ostracyzm - dodaje R. Rudnik.

Dyrektor podkreśla, że nie ma mowy o jakimkolwiek przestoju w pracy lecznicy. Oddział, na którym pracował lekarz, nadal funkcjonuje.

Ludzie

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~prawnik34 (88.156. * .124) 06.05.2020 19:04

Jeśli się pracuje po 250 godzin miesięcznie,to nie trudno o pomyłkę.Tyle pracują pielęgniarki,a ile lekarze?Nie wiemy

~Ulalla (5.173. * .59) 06.05.2020 17:22

Putologia jest chora

~sufka (146.185. * .214) 06.05.2020 14:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

a to taki bezpieczny szpital wg Rudnika miał być, bez ryzyka zakażenia, tak w zasadzie to wyspa gdzie zarazić się trudniej niż gdzie indziej.. zobaczymy.. poczekamy.