Nowy laparoskop już działa w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Jedyny taki sprzęt na Śląsku
Odział Urologii i Onkologii Urologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjallistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jest pierwszym oddziałem urologicznym na Śląsku posiadającym kompletną wieżę laparoskopową firmy Storz, wykorzystującą technologię 3D. Urządzenie zostało kupione dzięki wsparciu Fundacji JSW.
Nowy laparoskop już działa w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Jedyny taki sprzęt na Śląsku
Zakup tego sprzętu nie byłby możliwy gdyby nie pomoc Fundacji JSW reprezentowanej przez Prezesa Artura Dyczko, która przekazała aż 450 000 zł i umożliwiła tym samym realizację tego przedsięwzięcia. Fundacja JSW we współpracy z naszym szpitalem realizuje bezpłatny program badań przesiewowych pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA”. Celem wykonywania tych badań jest jak najszybsze wykrywanie zmian nowotworowych stercza oraz umożliwienie skutecznego leczenia, co dzięki nowemu sprzętowi będzie teraz mniej uciążliwe dla pacjenta.
Za pomocą nowej aparatury możliwe będzie przeprowadzanie pełnego spektrum operacji laparoskopowych m.in. laparoskopowej prostatektomii radykalnej, która jest uznana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia raka stercza. Dla pacjentów oznacza to mniej inwazyjne operacje, szybszą rekonwalescencję i wiele innych korzyści.
- Sama wieża laparoskopowa wyposażona jest w najnowocześniejsze narzędzia takie jak wspomniana wcześniej kamera 3D z monitorem, laparoskopowe źródło światła ledowego, insuflator wysokoprzepływowy z systemem oddymiania i podgrzewania gazu, pompa ssąco płucząca oraz najnowsza diatermia firmy Erbe. Jak mówią sami lekarze - ten laparoskop to taki mercedes wśród tego typu urządzeń - informuje Marcelina Kowalska, rzecznik prasowa WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
- Po tradycyjnym przecięciu "wstęgi" przez lekarza zarządzającego oddziałem urologii i onkologii urologicznej - Panią Agatę Witosińską-Walicę wspieraną przez dyrektora Roberta Rychela przyszedł czas na szkolenie. Pracownicy oddziału urologii i onkologii urologicznej mieli okazję zapoznać się z laparoskopemi dzięki specjalistom z firmy Storz i Erbe, którzy zaprezentowali jego możliwości - dodaje Marcelina Kowalska.
...bezpłatny program badań przesiewowych pod nazwą „Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka prostaty dla Pracowników JSW SA”. Jak to rozumieć? Bezpłatny do JSW czy może tylko do JSW?
Widzisz gdybyś się uczył to byś pracowałbyś na takim sprzęcie a tak jesteś tylko biednym trollem-nieudacznikiem,który nawet kolegów pewnie nie ma.
Niestety ale laparoskop nikomu życia nie uratuje. Bo nie ma fachowca który umie go prawidłowo obsługiwać.
Brawo dla wszystkich ktorzy sie przyczynili do kupna tego urządzenia , ktore napewno uratuje zdrowie i życie wielu pacjentów.