Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

188 nowych zakażeń, 102 ozdrowienia i 3 zgony na Śląsku. Wśród zakażonych nastolatki z Chałupek i mieszkanka Raciborza (15.06.2020 r.)

TEKST AKTUALIZOWANY

Komunikat ŚPWIS z dnia 15.06.2020 r. godz. 10:30 dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w woj. śląskim - koronawirus SARS-CoV-2

188 nowych zakażeń, 102 ozdrowienia i 3 zgony na Śląsku. Wśród zakażonych nastolatki z Chałupek i mieszkanka Raciborza (15.06.2020 r.)

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim (154.06.2020 r., godz. 10.30):

  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 11030 (+188)
  • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) - 3012 (+102)
  • liczba zgonów - 268 (+3)

W województwie śląskim odnotowano kolejne zgony osób chorych na COVID-19: 70-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego, w szpitalu w Tychach zmarli: 66-letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego oraz 83-letni mężczyzna z Tychów.

W grupie 188 mieszkańców województwa śląskiego, u których wykryto koronawirusa, są mieszkańcy naszego regionu - 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 53, najmłodszy 26 lat), 5 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 64, najmłodszy 22 lata), mieszkanki Raciborza, 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (młoda kobieta i 2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku), 30 kolejnych mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 66, najmłodszy 7 lat), nastolatki z Chałupek, 2 kolejnych mieszkańcówpowiatu rybnickiego (nastolatek i młoda kobieta), 3 mieszkańców Rybnika (w średnim wieku i 2 starszych), 2 kolejnych mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (nastolatek i kobieta w średnim wieku), mieszkańca Żor w sile wieku. Łącznie mamy 11 030 potwierdzonych przypadków zakażeń w województwie śląskim.

102 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 3 z nich wymagało leczenia szpitalnego, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 91 lat i mieszka w powiecie bielskim, najmłodsi ozdrowieńcy mają rok i mieszkają w Rybniku. Obecnie mamy już 3012 mieszkańców, którzy wyzdrowieli z Covid-19.

źródło: WSSE Katowice, ŚUW Katowice, oprac. (Q)

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SandraM (188.147. * .252) 15.06.2020 19:24

Te testy są dla mnie tak wiarygodne jak wszyscy politycy razem wzięci.

~EmRe (10.0. * .192) 15.06.2020 18:09

jedno....... się w łeb bo to wszytko na pokaz w biedronce 70000 pracownik nikt nie ma covid a kopalnie chciały strajkować przez jeden dzień postoju więc się pokazał covid?. Dziwne nie .

~Kleopatra (188.146. * .169) 15.06.2020 15:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie dziwie się takiej jlości zakarzeni jak 95 procent społeczeństwa myśli ze już po epidemi maski lepiei na dupe by sobie pozakładali jak maski mają na brodzie albo na ustach nosa wogóle nie zakrywają a dwa metry jedna od drugiej osoby zspomnieć można jak by umieli to weszli by na łeb takie mamy społeczeństwo. Jak nie będzie kar i to dotkliwych to ludzie będą chodzić jak stado baranów