Jest nowe oznakowanie do Żelaznego Szlaku Rowerowego
Budowa kolejnego etapu Żelaznego Szlaku Rowerowego dobiega końca i coraz częściej pytacie, jak dojechać na trasę. Drogę wskaże nowe oznakowanie.
Jest nowe oznakowanie do Żelaznego Szlaku Rowerowego
- Dla mieszkańców centralnych osiedli na ścieżkę najłatwiej będzie się dostać rowerami ulicą Przemysłową obok oczyszczalni. Dla potwierdzenia kierunku jazdy, na ulicy Jagiełły obok Ronda Ruptawskiego, został ustawiony drogowskaz – „strzała” kierująca na szlak. Dla mieszkańców Zdroju proponujemy dojazd ulicami Energetyków i Rozwojową - informują w jastrzębskim magistracie.
Rowerzyści z odleglejszych miejscowości, którzy zechcą przywieźć swoje rowery samochodami, mogą zaparkować na bezpłatnych parkingach przy ulicy Płonki (przy szkole podstawowej) lub przy przedszkolu w rejonie ulicy Czyża. Dojazd do tych parkingów prowadzi drogą wojewódzką nr 937 - ulicą Cieszyńską i trafienie do celu nie powinno być problemem. Z parkingów na szlak rowerzyści mogą dostać się ulicami Czyża lub Zdziebły. Na ulicy Cieszyńskiej na przedłużeniu ulicy Czyża został ustawiony kolejny drogowskaz – „strzała” kierująca na szlak.
Niezmotoryzowani rowerzyści z odleglejszych miejscowości mogą dotrzeć Kolejami Śląskimi do stacji Zebrzydowice. Z dworca kolejowego należy jechać drogą wojewódzką nr 937 w kierunku Marklowic Górnych. Po minięciu ronda, tuż przed wiaduktem Żelaznego Szlaku Rowerowego, należy skręcić w lewo w ulicę Skotnicką.
Przypominamy, że jastrzebska część Żelaznego Szlaku Rowerowego nie jest jeszcze oficjalnie otwarta. Zgodnie z zapowiedziami, po przedłużeniu terminu realizacji inwestycji, otwarcie prawdopodobnie odbędzie się pod koniec sierpnia.
Cały szlak jest już przejezdny. W piątek zaliczona cała pętla.Jest to jeden z najpiękniej położonych szlaków rowerowych, na jakich jechałem. A rowery zabieramy do samichodu na każde wczasy i wypady weekendowe.