Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Urządzenie do dekontaminacji w jastrzębskim szpitalu. Walczy z koronawirusem

Walka z koronawirusem trwa już od wielu miesięcy, wprowadzono wiele zmian organizacyjnych mających za zadanie chronić pacjentów przed zakażeniem. Pielęgniarki, lekarze, ratownicy sanitariusze ratują zdrowie i życie pacjentów z wielkim zaangażowaniem, w kombinezonach, maskach, fartuchach, przyłbicach, rękawiczkach.

Urządzenie do dekontaminacji w jastrzębskim szpitalu. Walczy z koronawirusem

Koronawirus jest w szpitalu, codziennie zdarzają się przypadki zakażonych pacjentów, czy osób z personelu. W takiej sytuacji, po wdrożeniu odpowiednich procedur chroniących inne osoby przed chorobą, konieczne jest przygotowanie pomieszczeń do ponownego przyjęcia pacjentów.

Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o przeznaczeniu części środków pochodzących z funduszy unijnych na zakup sprzętu, który pozwoli na przeprowadzenie szybkiego i bardzo skutecznego procesu dekontaminacji pomieszczeń.

- Nowe urządzenie VICTORY wykorzystuje Technologie STERIS VHP, a czynnikiem sterylizującym jest nadtlenek wodoru w postaci gazu. Po odpowiednim przygotowaniu nawet dużego pomieszczenia niszczy wszelkie formy życia drobnoustrojów, w tym wszystkie formy bakterii wegetatywnych, spor bakteryjnych, grzybów i wirusów. Jednym zdaniem – zabija wszystko. Taki proces nazywamy biodekontaminacją – mówi Agnieszka Gilga, Kierownik Centralnej Sterylizatorni i Pełnomocnik ds. Jakości Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Personel obsługujący maszynę został już przeszkolony, a proces dekontaminacji przeprowadzono już kilkukrotnie. Viktor – bo taką nazwą ochrzcili nową aparaturę pracownicy Centralnej Sterylizatorni, znajdzie zastosowanie w oddziałach szpitala, na bloku operacyjnym, zakładzie diagnostyki obrazowej, wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ewa45 (5.173. * .95) 24.01.2021 10:26

Dlaczego Pani Gilga bedaca uczastniczka imprez finansowanych przez koncerny farmaceutyczne sie wypowiada?