Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jelcz z OSP Bzie trafi do OSP Chałupki

Radni z Jastrzębia-Zdroju na grudniowej sesji podjęli uchwałę o "pomocy dla gminy Krzyżanowice". Okazuje się, że chodzi o przekazanie do jednej z jednostek OSP samochodu pożarniczego, który służył w OSP Bzie. 

Jelcz z OSP Bzie trafi do OSP Chałupki
Jelcz z OSP Bzie w Jastrzębiu-Zdroju trafi do OSP Chałupki. fot. Fire Brand/Konrad Machura

Jelcz z OSP Bzie trafi do OSP Chałupki

Jelcz 010R 266 GCBA 5/24/2,5 z 1999 roku służył do tej pory w OSP Bzie, a wcześniej na podziale bojowym w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Jastrzębiu-Zdroju do 2012 roku, biorąc udział w licznych akcjach gaśniczych oraz zabezpieczeniach. 

Teraz, zgodnie z uchwałą jastrzębskich radnych samochód trafi do OSP Chałupki w gminie Krzyżanowice, a druhowie z OSP Bzie mają wkrótce otrzymać do swojej jednostki nowy wóz. Przypomnijmy, że w 2020 roku w Jastrzębiu-Zdroju pierwszy raz od 33 lat do jednostki OSP trafił zupełnie nowy samochód. Jest to renault, które trafiło do jednostki OSP Ruptawa. OSP Szeroka otrzymała natomiast samochód wycofany z podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas uroczystości w czerwcu poświęcono także trzeci samochód, który w styczniu trafił na podział bojowy komendy PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Wcześniej natomiast jastrzębska komenda przekazała również z podziału bojowego renault midliner do OSP Moszczenica. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].