Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Neurochirurdzy ze szpitala w Jastrzębiu wszczepili pacjentce stymulator rdzenia kręgowego [ZDJĘCIA]

Zabieg wszczepienia najmniejszego na świecie stymulatora rdzenia kręgowego przeprowadzili neurochirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 47-letnia pacjentka po zabiegu będzie odczuwać mniej dolegliwości bólowych nóg i kręgosłupa. 

Neurochirurdzy ze szpitala w Jastrzębiu wszczepili pacjentce stymulator rdzenia kręgowego [ZDJĘCIA]
Neurochirurdzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju z powodzeniem wszczepili pacjentce najmniejszy na świecie stymulator rdzenia kręgowego. fot. mat. prasowe

Neurochirurdzy ze szpitala w Jastrzębiu wszczepili pacjentce stymulator rdzenia kręgowego [ZDJĘCIA]

Pierwszy w Polsce zabieg wszczepienia najnowszej generacji i najmniejszego na świecie stymulatora rdzenia kręgowego INTELLIS z algorytmem DTM przebiegł pomyślnie. 47-letnią pacjentkę, która z powodu chronicznego bólu pleców i nóg przeszła wcześniej kilka operacji kręgosłupa operował zespół neurochirurgów w składzie: dr Paweł Chodakowski, dr Grzegorz Kiwic i dr Bartosz Kapustka w WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

- Pacjentka już po stymulacji próbnej uzyskała znaczącą redukcję dolegliwości bólowych, która utrzymuje się na stałym poziomie. Jestem przekonany, że ta operacja znacząco poprawi jej komfort życia – oświadczył po zabiegu dr Paweł Chodakowski.

Stymulator z nowoczesną baterią

Wyjątkowość tej technologii polega przede wszystkim na baterii, która zasila stymulator INTELLIS i można ją w pełni naładować w czasie krótszym niż jedna godzina. Pozwala to pacjentom swobodnie funkcjonować z zaimplantowanym stymulatorem i zaoszczędzić mnóstwo czasu, który był potrzebny na ładowanie baterii stymulatorów starszych generacji.

Oprogramowanie skuteczne w leczeniu bólu

Drugą nowością jest zastosowany pierwszy raz w Polsce skuteczny algorytm programowania DTM (Differential Target Multiplexed) stymulatora, który pozwala osiągnąć ulgę 84% pacjentom, cierpiącym na przewlekły ból pleców i nóg. Według dostępnych wyników badań oraz doświadczeń lekarzy, stosując algorytm DTM, aż 7 na 10 pacjentów osiągnie satysfakcjonujący efekt przeciwbólowy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].