Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy MZK Jastrzębie stanie po stronie pasażerów? 

Nowy rozkład jazdy zaproponowany mieszkańcom powiatu wodzisławskiego budzi niezadowolenie.  - Proponuję żeby osoby odpowiedzialne za te zmiany przejechały się całą trasą linii 201 i 202, może wówczas wyciągną prawidłowe wnioski i uruchomią kurs z Radlina do Wodzisławia przez Głożyny i Pszów. Nie każdy może mieć tyle samochodów, ile jest osób w rodzinie. I tak zresztą mamy zatrute środowisko i przepełnione parkingi - apeluje mieszkanka Radlina. 

Czy MZK Jastrzębie stanie po stronie pasażerów? 
Mieszkańcy powiatu wodzisławskiego nie są zadowoleni z nowego rozkładu jazdy. MZK zapowiada, że po konsultacjach zostaną wprowadzone modyfikacje.

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej nie są zadowolone z nowego rozkładu jazdy zaproponowanego przez MZK Jastrzębie, który wszedł w życie 1 września.

Po tych kilku dniach mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest to jedna wielka porażka, a rozkład jazdy umieszczony na przystankach to jedna wielka fikcja. Czy naprawdę było konieczne likwidowanie linii 225? Czy MZK nie zależy na dobru pasażerów? Jazda z Radlina centrum do Pszowa (około 7 kilometrów) zajęłaby mi około 15 minut! Obecnie linią 201, przy planowanym kursie, mogłabym przejechać tę trasę w 40 minut, ale jeszcze się nie zdarzyło żeby autobus był punktualnie. Spóźnienia osiągają 10-15 minut i przez to też ciągle towarzyszy mi stres o to, czy zdążę do pracy. Odnoszę wrażenie, że MZK nie stanie po stronie pasażerów - skarży się Halina Sochacka, mieszkanka Radlina dojeżdżająca komunikacją miejską do Pszowa.

MZK odpowiada 

Poprosiliśmy MZK Jastrzębie o ustosunkowanie się do skargi dotyczącej nowego rozkładu jazdy w Radlinie. - Od połowy października linia 225 będzie ponownie uruchomiona. Taka decyzję podjęto po kolejnym etapie konsultacji nowego rozkładu jazdy z udziałem przedstawicieli samorządu Pszowa, Radlina i Rydułtów. Taką konieczność widzieliśmy także po sygnałach od samych pasażerów, głównie z dzielnicy Głożyny w Radlinie - poinformował Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_niżej (193.169. * .48) 08.11.2021 15:25

cocolino
ten link nie działa
więc wywalili

cocolino 08.11.2021 15:13

Co do kolei Godów i Jastrzębie są poniekąd sobie same winne, za to jeśli chodzi o Gorzyce jako gmina mają trzy przystanki Olza, Bełsznica i Czyżowice (a tak prawdę mówiąc Bełsznica kiedyś nazywała się Gorzyce). A jeśli dojdzie do odbudowy mijanki Czyżowice to można ją przesunąć do Gorzyc ku ulicy Piaskowej i tam zrobić przystanek. Duże szanse są właśnie na jej odbudowę, a logiczne byłoby ja przesunąć w połowę jednotorowego odcinka, gdyż przy budowie przystanku Wodzisław Miasto/Centrum oraz łącznicy do KDP Katowice-Ostrawa będzie odbudowywany drugi tor do Turzyczki.

~tłoczek (188.137. * .64) 08.11.2021 11:59

Napisz komentarz...A czy samorządowcy staną po stronie pasażerów? Obecna komunikacja w regionie jest słaba, nawet nie ma chyba połowy kursów jakie były 20 lat temu. Jedynie w przypadku kolei nastąpiła poprawa ale przecież ona nie dociera do wielu miejsc regionu (Pszów, Jastrzębie, Gorzyce, Stanowice, Marklowice, Godów itd). Dlaczego nie ma jakichś szybkich linii autobusowych, a W10 jedzie z Jastrzębia do Rybnika aż godzinę? Jak taka komunikacja ma stanowić alternatywę dla aut? Popatrzmy na GOP jak tam się zmienia komunikacja i jak ZTM świetnie łączy miasta i wioski.

cocolino 08.11.2021 10:34

Jak petycja o poprawę linii MZK w mieście Radlin, Rydułtowy itd. nie jest związana z tematem.
Nowiny obudźcie się i nie róbcie cenzury na polecenie MZK.
http://tek.wb.pl/petycja

cocolino 07.11.2021 20:36
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem