Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie z nowym studium, ale nie bez kontrowersji

Na ostatniej sesji radni większością głosów przyjęli nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Nie obyło się bez kontrowersji, bo z głosowania wyłączyli się radni PiS.

Jastrzębie z nowym studium, ale nie bez kontrowersji
Nowe studium zaproponowane przez urzędników i prezydent Annę Hetman przyjęto głosami radnych Koalicji Samorządowej oraz Wspólnoty Samorządowej. fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębie z nowym studium, ale nie bez kontrowersji

- Z jednej strony jestem szczęśliwa, że po 4 latach intensywnej pracy i współpracy także z Wami, bo to Wasze wnioski analizowaliśmy, udało się przyjąć nowe studium. Z drugiej strony czuję niesmak widząc postawę radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy siedząc na sali obrad nie zadali sobie trudu, by zagłosować za tą jakże ważną uchwałą (jakkolwiek -za, przeciw, wstrzymać się). Byli obecni, ale nie wzięli udziału w głosowaniu, bo chcieli w ten sposób wymóc nieważność uchwały – komentowała po głosowaniu prezydent Anna Hetman

Nie zagłosowali, aby rozwiać wątpliwości

Odpowiedział jej przewodniczący rady miasta Piotr Szereda z klubu radnych PiS. - Pani prezydent, szkoda, że pani jak to większość pani urzędników UM nadinterpretują przepisy i wydarzenia. Radni Prawa i Sprawiedliwości po pierwsze mieli wiele wątpliwości do negatywnych pani decyzji dotyczących przekształceń gruntów w tym także "strefy centrum". Radni PIS złożyli wniosek o nie procedowanie tej uchwały na tej sesji i przeniesienie głosowania na kolejną sesją (aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące setek naszych mieszkańców). Jak zwykle razem z Radnymi Koalicji Samorządowej (PO i stowarzyszenia) oraz Wspólnoty Samorządowej nie wsłuchując się w te opinie odrzucaliście ten wniosek. Biorąc pod uwagę brak pewności, co do kryteriów jakimi pani się kierowała podejmując negatywne decyzje w stosunku do ponad 600 mieszkańców – odpowiedział Piotr Szereda.

Chcą zachęcić deweloperów

Dzięki nowemu studium aż o 83,71 % wzrastają tereny pod zabudowę mieszkaniową, które jastrzębianom dają możliwość budowania jeszcze większej ilości domów jednorodzinnych. O ponad 18,5% więcej terenów niż w poprzednim studium miasto przeznaczyło na budowę budynków wielorodzinnych. To celowy zabieg urzędników, by zachęcić deweloperów do budowy apartamentowców, ale szansa na realizację dalszych planów rozwoju mieszkalnictwa w Jastrzębiu-Zdroju.

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].