Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będą rozmowy sztabu protestacyjno - strajkowego z PGG S.A.

Odbyło się kolejne spotkanie związkowców z zarządem PGG S.A. Wziął w nim udział także mediator. Podpisano protokół rozbieżności, ponieważ stronom nie udało się dojść do porozumienia. 

Będą rozmowy sztabu protestacyjno - strajkowego z PGG S.A.
Fot. PGG S.A.

Strajki będą kontynuowane zgodnie z harmonogramem 

Jak poinformował dziś rano Związek Zawodowy Górników w Polsce PGG KWK "Marcel", takie roztrzygnięcie sprawy, a raczej brak wypracowanego rozwiązania powoduje, iż będzie kontunowany przyjęty już wcześniej harmonogram strajkowy. 

13 stycznia to drugi dzień referendum na kopalniach 

W referendum strajkowym górnicy odpowiadają na pytanie: „Czy jesteś za podjęciem strajku w Polskiej Grupie Górniczej S.A. w celu zrealizowania żądań wynikających ze sporu zbiorowego z dnia 14 grudnia 2021 r.?”. Związkowcy zapowiadają, że 17 stycznia nastąpi blokada wysyłki węgla do elektrowni z wszystkich kopalń PGG S.A. Stan ten ma potrwać do odwołania. - Informujemy też, że przedstawiciele sztabu protestacyjno - strajkowego otrzymali zaproszenie na rozmowy do Ministerstwa Aktywów Państwowych na 13 stycznia na godz. 11:00 - poinformował sztab strajkowy. 

O wynikach tych rozmów będziemy informować. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Berhmon (46.134. * .153) 13.01.2022 16:01

Jestem za tym, aby zlikwidować te pasożyty z kopalń. Oczywiście chodzi mi o działaczy związkowych. Jest to organizacja mafijna, ok 15 związków na jednej kopalni.