Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rok 2021 jastrzębskiej policji w liczbach

Komenda Policji w Jastrzębiu-Zdroju podsumowała rok 2021. Ile było zdarzeń? Ile wypadków? Ile osób poniosło śmierć? I co najważniejsze – jak to się ma do lat poprzednich?

Rok 2021 jastrzębskiej policji w liczbach

Na drogach podległych Komendzie Policji w Jastrzębiu Zdroju odnotowano:

Pechowe ulice

Najbardziej zagrożoną ulicą została Pszczyńska (65 kolizji, 5 wypadków). Kolejna na liście znalazła się ulica Podhalańska (47 kolizji, 1 wypadek), ulica Piłsudskiego (43 kolizje, 1 wypadek). Poza „podium” uplasowały się Cieszyńska, Rybnicka, 11 listopada, Jana Pawła II, Powstańców Śląskich, Droga Główna Południowa, Mazowiecka i Harcerska.

Przedziały wiekowe

Najwięcej zdarzeń drogowych odnotowano z udziałem osób w przedziale wiekowym 40-59 (było ich aż 201). W tej grupie wiekowej doszło do 11 wypadków drogowych, jedna osoba poniosła śmierć. Na drugim miejscu osoby w przedziale wiekowym 25-39 (163 zdarzenia). Z kolei w tej grupie wiekowej doszło do 8 wypadków drogowych.

Sprawca wypadku a płeć

Mężczyźni byli sprawcami aż 404 zdarzeń drogowych. Doprowadzili do 19 wypadków, 1 osoba poniosła śmierć, 21 osób zostało rannych. Panowie doprowadzili do 385 kolizji.

Panie z kolei były sprawczyniami 153 zdarzeń. Doprowadziły do 11 wypadków drogowych, 16 osób zostało rannych. Panie doprowadziły do 142 kolizji drogowych.

Piesi

Piesi również odnotowali swoje przewinienia. Przez nieostrożne wejście na jezdnię (zza pojazdu, przeszkody) doprowadzili do 1 wypadku drogowego, 1 kolizji. Policja odnotowała też jedną kolizję z udziałem pieszego, który wszedł na jezdnię przed jadącym pojazdem.

Mandaty

W 2021 roku policjanci nałożyli 6206 mandatów karnych, były 1449 pouczenia, a do dalszego postępowania skierowano 635 spraw. Dla porównania, w 2020 roku mandatów było 4611, pouczeń 1468, a do dalszego postępowania skierowano 603 sprawy.

Reasumując, w porównaniu do roku 2020 nastąpił:

Spadek wypadków o 8, liczba zabitych również spadła o 1, rannych było o 5 mniej. Niestety wzrosła liczba kolizji – aż o 47. Największe niebezpieczeństwo na drogach występowało w miesiącu grudniu, a w dniu tygodnia – piątku. Ulicą, na której doszło do największej ilości zdarzeń została ul. Pszczyńska.

Zobacz więcej:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KierowcaTIRa (185.252. * .154) 25.01.2022 11:41

"W 2021 roku policjanci nałożyli 6206 mandatów"

Może pochwalcie się, ile z tych mandatów to praca policjantów a ile to, fotoradary, odcinki z pomiarem prędkości?
Jak znam życie, to może 1 % mandatów to praca policji.