Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Batna, zespół z Jastrzębia-Zdroju ma szansę zdobyć Złotego Bączka!

Batna to całkiem nowy zespół grający szerokopojętą muzykę rockową, który ma na swoim koncie już sporo sukcesów. Teraz czeka ich kolejny – mogą zdobyć Złotego Bączka.

Batna, zespół z Jastrzębia-Zdroju ma szansę zdobyć Złotego Bączka!
Foto. S.Wadas

Już we wrześniu pisaliśmy, że Batna to "nowy fenomen lokalnej sceny muzycznej". Jak się jednak okazuje, nie tylko lokalnej. Chłopaki mają okazję na to, by zdobyć Złotego Bączka – nagrodę muzyczną przyznawaną najlepszemu zespołowi, który zagrał na Pol'and'Rocku. 

W plebiscycie liczy się przede wszystkim głos fanów i jak widać, Batna ma ich sporo, ponieważ są już o krok od wygranej. Póki co są na trzecim miejscu, a głosów wciąż przybywa. 

Warto również dodać, że poziom jest bardzo wysoki. Batna konkuruje z takimi legendami, jak Dżem, Pidżama Porno, czy Kasia Kowalska. 

Chłopaki mogą zdobyć Złotego Bączka za swój niesamowity występn na Pol'and'Rocku, który wspominają tak:

– Weszliśmy jak do siebie. Byliśmy w domu – opowiadali z uśmiechem – było trochę stresu. Mikrofon ślizgał mi się w rękach, ale zrobiliśmy niezłe show – dodaje wokalista – ludzie pytali, jak to zrobiliśmy, czy to wszystko było zaplanowane, a my po prostu robiliśmy swoje i graliśmy. Stworzenie dialogu z widownią jest dla nas najważniejsze. O takie show nam chodzi – wspominali w wywiadzie przeprowadzonym w zeszłym roku. Całość można przeczytać kilkając tutaj.

Dodajmy jeszcze, że nie wygranie Złotego Bączka nie będzie jedynym sukcesem w karierze Batny. Na swoim koncie mają również “Złotą Kosę” Antyradia. 

Nieco o głosowaniu

Plebiscyt podzielony jest na 3 etapy:

W pierwszym etapie uczestniczą wszystkie zespoły, w drugim, od 4 maja rywalizuje już tylko połowa artystów, w trzecim etapie od 6 czerwca o wygraną walczą tylko trzy zespoły z największą liczbą głosów.

Jeżeli jesteś fanem Batny, a jeszcze nie miałeś/aś okazji na nich zagłosować, możesz to zrobić pod tym linkiem:

polandrockfestival.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].