Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

VIII Jastrzębski Bieg Kobiet, VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Tadeusza Wijasa, wystawa fotografii Julii Englisz. Zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniami w Jastrzębiu.

Jastrzębski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja
5-kilometrową trasę będą miały do przebycia uczestniczki VIII Jastrzębskiego Biegu Kobiet i VI Marszu Nordic Walking. (fot. archiwum)

CZWARTEK - 19 maja

18.00 Galeria „Ciasna” zaprasza na wystawę fotografii Julii Englisz z Chybia. Wystawa będzie trwać od 19.05.2022 do 10.06.2022.

18.00 w Bibliotece Głównej gościem będzie autorka zbioru opowiadań „Punkt wspólny” Barbary Pawliczek. „Punkt wspólny” to zbiór opowiadań o kobietach zmagających się z lękami, poczuciem klęski i niezrozumieniem. W świecie nastawionym na sukces nie ma wielu chwil na rozmowę o tym, co się myśli i czuje. Wstęp wolny.


SOBOTA - 21 maja

13.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Tadeusza Wijasa. W ramach imprezy odbędzie się  20 pełnych emocji walk z udziałem młodzików, kadetów, juniorów i seniorów, a także pań. Wstęp wolny.


NIEDZIELA - 22 maja

11.00 Bieg Kobiet. 5-kilometrową trasę będą miały do przebycia uczestniczki VIII Jastrzębskiego Biegu Kobiet i VI Marszu Nordic Walking. Start przy Urzędzie Miasta ( Aleja J. Piłsudskiego) w Jastrzębiu-Zdroju. Meta na Stadionie Miejskim ( bieżnia) w Jastrzębiu-Zdroju ul. Harcerska 14B


WTOREK - 24 maja

18.00 Bibliotekę w Jastrzębiu odwiedzą Hanna i Paweł Lis autorzy książki Kuchnia Słowian, czyli o poszukiwaniu dawnych smaków. Autorzy książki nie tylko odkryją przed nami wiadomości na temat tego, co jadali Słowianie, ale również opowiedzą o sposobach przygotowania żywności. Spotkanie pozwoli nad poznać kulturę Słowian dosłownie od kuchni. Wstęp wolny.


Zobacz co ciekawego u sąsiadów

Raciborski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Żorski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Rybnicki imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Wodzisławski imprezownik. Zapowiedzi wydarzeń 19 - 25 maja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].